Zpravodajství

Zemřela divadelní a filmová herečka Jana Hlaváčová

Ve věku 85 let v sobotu večer zemřela divadelní a filmová herečka Jana Hlaváčová. Pražská rodačka ztvárnila desítky rolí v Národním divadle (ND) nebo v Divadle na Vinohradech. Známá je také z filmové série režiséra Dušana Kleina o básnících i mnoha televizních seriálů. 
Zpravodajství

Osobností roku časopisu Time je zpěvačka Taylor Swiftová - v těžké době je „zdrojem světla“

Americká popová hvězda Taylor Swiftová se stala letošní osobností roku časopisu Time. Podle jeho vydavatelů je „zdrojem světla“ a dokáže promlouvat k lidem po celém světě tak jako nikdo jiný. Rodačka z Pensylvánie si titul vysloužila v roce, kdy zahájila masivní světové turné a uvedla veleúspěšný koncertní film.
Zpravodajství

Zemřel Shane MacGowan, zpěvák a zakladatel The Pogues

Zemřel irský zakladatel britské punkové a folkové kapely The Pogues Shane MacGowan. Úmrtí dnes na instagramu oznámila jeho žena Victoria Mary Clarkeová. MacGowanovi, který byl vedle nezaměnitelného hlasu a vizáže známý také svými alkoholovými výstřelky, bylo 65 let.
Zpravodajství

Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová

Ve věku 86 let dnes v Praze zemřela filmová a divadelní herečka Zdena Hadrbolcová. Ve filmu a v televizi se proslavila zejména jako představitelka starostlivých maminek. Zahrála si například ve filmech Už zase skáču přes kaluže nebo Slavnosti sněženek či v televizních seriálech Létající Čestmír a Ulice. Informaci serveru Blesk.cz potvrdila herečka a výtvarnice Iva Hüttnerová.
Zpravodajství

Zemřel herec Matthew Perry. Chandler z Přátel se utopil ve vířivce

Ve věku 54 let v sobotu zemřel americko-kanadský herec Matthew Perry, který se proslavil rolí Chandlera Binga v komediálním seriálu Přátelé.
Zpravodajství

Neckářovy osmdesátiny připomíná pamětní list s ikonickým portrétem z oscarového filmu

Pamětní list v podobě bankovky k dnešním osmdesátinám zpěváka a herce Václava Neckáře připomíná jeho filmové role. Populární umělec je na ní zobrazen jako mladý železničář Miloš Hrma, kterého ztvárnil ve válečné tragikomedii Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky.
Zpravodajství

Zemřel písňový textař Eduard Krečmar

Ve věku 81 let po dlouhé těžké nemoci zemřel v neděli textař a libretista Eduard Krečmar, autor hitů pro mnoho hvězd tuzemské populární hudby. Otextoval mimo jiné písně Karla Gotta, Petra Nováka, Jitky Zelenkové či Mikiho Volka. Společně s Pavlem Vrbou napsal recitál Listy důvěrné pro Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou a Václava Neckáře v divadle Rokoko.
Zpravodajství

Zemřela Suzanne Somersová známá ze seriálu Krok za krokem

Ve věku 76 let zemřela den před svými narozeninami americká herečka Suzanne Somersová, která se proslavila především rolí matky Carol Fosterové v oblíbeném sitcomu Krok za krokem.