zavřít

Harry Potter a Relikvie smrti část 2. Konec fenomenální ságy

- Magazín autor: red

Všechny předešlé filmy Harryho Pottera věrně zobrazily veškeré drobnosti z knížek J. K. Rowlingové. Harry Potter a Relikvie smrti část 2. je ovšem první díl, který dal divákovi stejný pocit, jako čtenářovi kniha.

Chmurný, přesto překrásný a nestydatě emocionální. I přes pár odlišností od knihy je to konec ságy, na který si málokterý fanoušek může stěžovat. Závěrečná epická bitva mezi Harry Potterem (Daniel Radcliffe) a Voldemortem (Ralph Fiennes) je jedna z nejlepších scén v posledním pokračování tohoto fenoménu.

Na jejich cestě k nalezení a zničení Pána zla, se Harry, Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson) musí vydat nejdříve skrz banku Gringottových a potom zpět do Bradavic, kde se uskuteční velkolepá bitva.

Doneste si kapesníky, protože Relikvie smrti 2 bude hlavně o smrti. Některé milované postavy umřou – možná i Harry.

Co se týká Harryho osudu, Radcliffe často poukazuje na to, že v herectví pokročil dále. Často vzpomíná na své začátky, kde byl jenom malé dítě. Relikvie smrti 2 jsou hlavně o tom, že je dětství u konce.

Mathew Lewis (22) (Neville Longbottom) také vzpomíná a porovnává k sobě svoji postavu. „Byl jsem malý, buclatý a stydlivý, stejně jako byla moje postava,“ říká Mathew. Stejně jako vyspěl Neville, tak i údajně sám herec. Namítá však, že co se týče holek, má před sebou ještě dlouhou cestu.

„Víte, holky jsou obecně strašidelnější než Voldemort,“ říka Lewis a směje se.

Kdo je ovšem méně zastrašující? Podle něj Emma Watson.

Emma se při loučení s Hermionou rozbrečela - čtěte ZDE

„Emma je pro mě jako malá sestra,“ sděluje Lewis. Svoji roli staršího bratra bere velice vážně. Údajně musí společně s ostatníma první schválit jejího přítele, aby byl pro ni dost dobrý.

Tagy: daniel radcliffe