zavřít

Zpívající Spider-Man? V Americe je to naprostý trhák

- Magazín autor: red

Muzikál Spider-Man: Turn Off the Dark (Spider-Man: Zhasněte tmu) vytvořil nový rekord týdenních tržeb na Broadwayi. V uplynulém týdnu vyneslo jeho devět představení celkem 2,9 milionu dolarů (57 milionů korun), napsala agentura AP. Dosavadní rekord držel muzikál Wicked, který ve stejném týdnu v předchozím roce utržil 2,2 milionu dolarů.

zdroj: Tisková zpráva

Muzikál o Spider-Manovi je nejdražším představením v dějinách Broadwaye. Náklady na něj dosáhly 75 milionů dolarů a potrvá roky, než představení začne být ziskové. Spider-Man také patřil mezi nejvysmívanější díla, protože jeho uvedení loni v červnu předcházela řada odkladů, celkem o více než půl roku. Po premiéře navíc přišly zdrcující kritiky.

Muzikál láká diváky především na jedinečné kaskadérské scény, které se odehrávají přímo nad hlavami publika. Nácvik těchto scén ale provázely technické problémy. Několik herců při nich bylo vážně zraněno a představitelka jedné z hlavních rolí po jedné z nehod představení opustila. O muzikál se kvůli tomu zajímali i pracovníci newyorského úřadu bezpečnosti práce.

Kvůli špatným reakcím diváků při předpremiérách bylo navíc nutné muzikál jen pár měsíců před definitivním termínem premiéry přepracovat. Kritikům ale ani upravené představení do oka nepadlo, když kritizovali především kvalitu hudby, na níž se podílel člen kapely U2 Bono.