zavřít

Zloději ukradli dvoje šaty, které patřily Amy Winehouse

- Magazín autor: Jitka Pavlíková

Někteří lidé mají opravdu silný žaludek. Z domu v londýnském Camdenu, který obývala Amy Winehouse, a kdo je loni v červenci našli mrtvou, někdo ukradl dvoje cenné šaty, jež patřily zpěvačce. Celková škoda se odhaduje na 130 000 liber (přes čtyři miliony korun), svršky totiž měly jít do dobročinné dražby a právě tolik činila jejich odhadní cena.  

Svatební foto Amy Winehouse - tyto šaty byly ukradeny

Svatební foto Amy Winehouse - tyto šaty byly ukradeny,zdroj: Profimedia.cz

"Je nechutné, že někdo ukradne takovou věc, když ví, jakou má citovou hodnotu," nechal se slyšet Mitch Winehouse, zpěvaččin otec, který zároveň spravuje Nadaci Amy Winehouse pořádající aukci.

Zloději odnesli bílé minišaty s motivem kotviček, které si Amy oblékla v roce 2006 na svatbu s Blakem Fielder-Civilem a "novinové" koktejlky, v nichž téhož roku vystoupila v show Joolse Hollanda na BBC. Motivem zlodějů však zcela jistě nebyly pouze peníze, v domě totiž zůstaly všechny kousky od slavných návrhářů v hodnotě stovek tisíc liber.

Svatební foto Amy Winehouse - tyto šaty byly ukradeny

Svatební foto Amy Winehouse - tyto šaty byly ukradeny,zdroj:Profimedia.cz

Tyto šaty zloději odnesli z domu zpěvačky Amy Winehouse

Tyto šaty zloději odnesli z domu zpěvačky Amy Winehouse,zdroj:Profimedia.cz

"Jsme v šoku, že nezmizely žádné designové šaty, některé modely od Dolce & Gabbana stály majlant. Její svatební šaty byly jen bavlněný hadřík, který dostanete do stovky dolarů. Kdo je ukradl, věděl moc dobře, co znamenají a že mají zvláštní hodnotu," uvedl dále Mitch Winehouse.

Prokletý dům, v němž Amy Winehouse našla smrt, se zpěvaččina rodina rozhodla prodat, a vybavení a oblečení vydražit. Výtěžek podpoří dětské nemocnice a organizace bojující proti drogám.

Tagy: smrt krádež zloděj krimi


Osobnosti a filmy v článku