zavřít

Žhavé filmové premiéry: Kdo v kinech nejvíce zazářil?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Na filmových plátnech je opět veselo, smutno, a díky pohlednému hereckému obsazení také krásno. Přinášíme vám přehled 3 premiér, které si nesmíte nechat ujít.

1. Zraněná srdce

Snímků, které by dokázaly autenticky a nenuceně nastínit poválečnou atmosféru, není mnoho. Výborně se to ovšem povedlo Jamesu Kentovi ve filmu Zraněná srdce, v němž si hlavní roli střihla Keira Kneightley a Jason Clarke.

Píše se rok 1946 a Rachael Morgan (Keira Knightley) se v ruinách Hamburku setkává se svým manželem Lewisem (Jason Clarke), britským plukovníkem, pověřeným obnovou města. Velké překvapení pro Rachael nastává ve chvíli, kdy zjistí, že svůj nový domov budou sdílet s jeho předchozím německým majitelem a jeho dospívající dcerou. A protože Rachael ztratila svého syna během války, vzniká mezi ní a Stefanem silné napětí. To však po sledu údálostí vyústí ve vášeň a zradu… Keira i Jason se svých rolí v novém snímku zhostili více než důstojně, nutno říci, že na obě hvězdy se velice příjemně dívá.

2. Láska na druhý pohled

V dalším, tentokrát už skutečně romantickém filmu, si zamilovanou dvojici zahrála krásná Josephine Japy spolu s francouzským hercem François Civilem. On spisovatel, ona klavíristka. Po 10 letech manželství se však jejich vzájemná podpora a porozumění začne vytrácet. Raphael píše úspěšné bestsellery, kdežto Olivia se vzdala vlastní hudební kariéry, v níž se jí od manžela nedostávalo potřebné podpory. Miluje ji ještě vůbec? A tak se jednoho dne Raphael probudí sám v paralelním světě, ve kterém Olivii nikdy nepotkal, je totiž slavnou klavíristkou a on pouze obyčejným učitelem literatury. Bez Olivie ale nedokáže žít a tak udělá všechno pro to, aby si znovu získal její lásku.

3. Bolest a sláva

A to nejlepší filmové obsazení nakonec. Antonio Banderas v roli slavného filmového režiséra, jehož svět se náhle hroutí a on hledá důvod znovu žít. Vzpomínky ho zanesou do jeho dětství do 60. let, kdy se svými rodiči emigroval do Valencie. Promítá se v nich touha po lásce, bolest z rozchodu i sláva jako forma úniku utrpení. Bolest a sláva vypráví o složitosti oddělit tvůrčí proces od vlastního života a od vášní, které žití dávají smysl a naději.

Tip: Pravidelné chození do kina je super zábavou, mnohdy ale jen do té doby, než zjistíte, že za peníze do ní investované jste si již mohli pořídit své vlastní domácí kino. Říkáte si, že našetřit si na něj bude trvat věčnost? Pomůže vám expres půjčka od Moneta Money Bank.