zavřít

Zemřel Petr Hapka

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Smutná zpráva – známý hudební skladatel, zpěvák a dirigent již není mezi živými. Zemřel dnes v podvečer ve věku sedmdesáti let.

zdroj: Profimedia.cz

Hapka podle dostupných informací naposledy vydechl na své chalupě na Okoři.

Petr Hapka během svého života složil hudbu k více než osmdesáti filmům, seriálům a dokumentům. Kromě toho napsal řadu hitů pro interprety jako Karel Gott, Helena Vondráčková, Václav Neckář či Hana Hegerová. Některé z nich – například legendární duet Levandulová – i sám nazpíval.

Hapka byl znám jako velký milovník krásných žen. Kromě nich zbožňoval také rychlé stroje. „Nejvíc se cítím motorkářem, pak střelcem a potom skladatelem,“ prohlásil svého času. Celkem zplodil sedm dětí (s pěti partnerkami).

Petr Hapka zdroj: Archiv

Hapka vystudoval pražskou konzervatoř a později hrál v divadlech na klavír. Jeho hvězda začala stoupat v šedesátých letech, kdy navázal spolupráci s výše zmíněnou Hanu Hegerovou. V přibližně té stejné době se rovněž poprvé objevil před kamerou. Herectví ho však nikdy neuchvátilo tak, jako hudba.

O dvě desetiletí později se dal dohromady s textařem Michalem Horáčkem. K jejich nejúspěšnějším koncepčním albům patří V penzionu Svět, Citová investice nebo Mohlo by tu být i líp.

V poslední době Hapka bojoval se zákeřnou Alzheimerovou chorobou, která se u něj projevila po loňské operaci kyčelního kloubu.

Tagy: smrt hudební skladatel


Osobnosti a filmy v článku