zavřít

Žebřík 2014 Bacard Music Awards: Kralovala Aneta Langerová, speciální ocenění převzal Richard Müller

- Magazín autor: Redakce iReport.cz

Na vyhlášení ankety Žebřík 2014 Bacardi Music Awards triumfovala Aneta Langerová, která obsadila první místa ve třech kategoriích. Zpěvákem roku je opět Tomáš Klus, Skupinou roku jsou Chinaski a největším objevem se stal podle hlasování fanoušků Voxel.

zdroj: Ireport

Největší úspěch na udílení cen Žebřík, které proběhlo 13. března v kreativní zóně DEPO2015 v Plzni, zaznamenala Aneta Langerová. Patří jí prvenství v kategoriích Zpěvačka, Album (Na Radosti) i Skladba roku (Tráva). Navíc je jednou z protagonistek dokumentu o Martě Kubišové Magický hlas rebelky, který se stal Filmem roku.

Titul nejlepšího zpěváka podle výsledků dvouměsíčního hlasování na webu Anketazebrik.cz obhájil Tomáš Klus, Objevem roku je Voxel, trofej za Videoklip si odnesli PSH díky ztvárnění skladby Já to řikal a v kategorii Akce roku dominoval putovní festival Hrady.cz.

Na seznamu oceněných jsou rovněž Kryštof, Vypsaná fiXa, Michal Hrůza a Slza, kteří obdrželi po dvou cenách, dále Ondřej Brzobohatý, Lenka Dusilová, Ewa Farna, Marpo, Imodium, Kyanid, festivaly Kryštof kemp a Rock for People či filmy Tři bratři a Fair Play. Během šestihodinové show bylo rozdáno celkem 28 sošek z dílny renomovaného tvůrce Václava Česáka.

Žebřík 2014 zdroj: Ireport

Jedním z vrcholů večera, jehož moderace se opět mistrně ujali Tomáš Hanák a Bára Poláková, bylo předání speciální ceny magazínu iREPORT, kterou tentokrát převzal Richard Müller. Slovenský zpěvák poté za doprovodu své kapely zazpíval největší hity své bohaté kariéry.

Koncertně se představili také Sabina Křováková, Ondřej Brzobohatý, Aneta Langerová, Vypsaná fiXa a punkrockové trio Inekafe, poté následovala after party pod taktovkou DJs Friky a Maceo.


"Královnou letošního Žebříku se zcela zaslouženě stala Aneta Langerová, která své kvality potvrdila také parádním koncertem. Jsme rádi, že se Žebřík odehrál v nově zrekonstruovaném areálu DEPO2015 a věříme, že tento prostor bude vhodným zázemím i pro další významné hudební akce,"
komentoval páteční slavnostní ceremoniál ředitel cen Jarda Hudec.

Žebřík 2014 zdroj: Ireport

Organizátory ankety Žebřík jsou magazín iREPORT a společnost Plzeň 2015. Generálním partnerem je značka Bacardi.

Záštitu nad akcí převzali ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr vnitra Milan Chovanec, primátor Plzně Martin Zrzavecký a náměstek primátora Plzně Martin Baxa.

Kompletní výsledky najdete na www.anketazebrik.cz. Hodinový záznam z finálového večera odvysílá Česká televize 8. dubna ve 21.45 na ČT Art.

Skupina roku

1. Chinaski
2. Kryštof
3. Vypsaná fixa

Album roku

1. Na Radosti – Aneta Langerová
2. Krásný smutný den – Vypsaná fixa
3. Proměnamě – Tomáš Klus

Skladba roku

1. Tráva – Aneta Langerová
2. Lhůta záruční - Slza
3. Zakázané uvolnění – Michal Hrůza

Videoklip roku

1. Já to říkal – PSH
2. Náš Hood - Marpo
3. Nad Berlínem – Imodium

Zpěvák roku

1. Tomáš Klus
2. Michal Hrůza
3. Ondřej Brzobohatý

Zpěvačka roku

1. Aneta Langerová
2. Lenka Dusilová
3. Ewa Farna

Objev roku (pod záštitou společnosti Plzeň 2015)

1. Voxel
2. Slza
3. Kyanid

Akce roku

1. Hrady.cz
2. Kryštof kemp
3. Rock for People

Film roku

1. Magický hlas rebelky
2. Tři bratři
3. Fair Play

Průser roku

1. Miloš Zeman
2. Český slavík
3. Smrt Petra Hapky


Speciální cena magazínu iREPORT: Richard Müller

Odkaz na iReport zdroj: Ireport

Tagy: Hudební ceny Žebřík 2014

Zdroje: Ireport


Osobnosti a filmy v článku