zavřít

Winfrey vezme tři stovkyfanoušků do Austrálie. Zaplatí to ale australští daňoví poplatníci

- Magazín autor: red

Americká moderátorka Oprah Winfrey se rozhodla odejít z obrazovky ve velkém stylu. V jedné ze svých posledních show oznámila, že všechny přítomné ve studiu vezme za odměnu do Austrálie. Letadlo má navíc pilotovat herec John Travolta. Jenže velkorysost Winfreyové není zas až tak velkorysá. Své plány totiž nebude financovat sama, ale značně jí s tím pomohou australští daňoví poplatníci.

Australská vláda, konkrétně ministerstvo pro turismus, bude výlet Winfreyové dotovat 2,3 miliony dolarů – asi 44 milionů korun. Peníze budou použity na ubytování a péči o tři stovky Američanů, které si Oprah do Sydney přiveze na osm dní.

„Australští daňoví poplatníci pomůžou vše zaplatit. Člověk musí naši vládu milovat za to, jak rozhazuje peníze,“ zlobí se Australané v tamních médiích.

Jenže ministr pro turismus Martin Ferguson věří, že se investice vyplatí. Oprah prý udělá zemi obrovskou reklamu. Poslední díl své show natočí přímo v Opeře v Sydney (Sydney Opera House), kterou už lidé překřtili na Sydney Oprah House.