zavřít

Will.i.am: „Nejlepší muzikanti žijí v Česku!“

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Devětatřicetiletý zpěvák, herec a producent se velmi pochvalně vyjádřil o našich hudebnících.

William James Adams Junior, známý jako Will.i.am, do Česka zavítal v roce 2012, aby zde natočil hudbu pro svůj dokument o přípravě skladba Reach for the Stars. A spolupráci s naším symfonickým orchestrem si nemohl vynachválit. V Paříži, při při příležitosti představení nového vozu značky Lexus, na ni proto opět zavzpomínal.

„Pracuji s orchestry z celého světa, ale ten v Česku byl pravděpodobně nejtalentovanější skupinou lidí, s jakou jsem kdy měl tu čest. Hráli z listu, ale ne jako roboti. Ne bez duše. A to tu hudbu předtím neslyšeli,“ prohlásil poté, co zjistil, že na místě jsou přítomni i čeští novináři.

Není bez zajímavosti, že výše zmíněný automobil byl pojmenován právě po zakladateli skupiny Black Eyed Pegas, který se na jeho tvorbě podílel – tedy „NX by Will.i.am“.

Will.i.am

Will.i.am je mužem mnoha talentů – kromě hudby se aktivně zajímá také o průmyslový design (mj. navrhnul vlastní řadu brýlí), moderní technologie i východní náboženství. V nadcházející době se podle svých vlastních slov chce zaměřit především na design spotřební elektroniky. „Hlavně na přenosné počítače,“ podotknul.

Evidentně se máme na co těšit.

Tagy: automobil design čeští hudebníci


Osobnosti a filmy v článku