zavřít

Will Smith promluvil o rasismu v Hollywoodu. Co všechno řekl?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Will Smith, Michael Caine, Benicio Del Toro, Joel Edgerton, Samuel L. Jackson a Mark Ruffalo se zúčastnili letošního kulatého stolu The Hollywood Reporter. Hlavním tématem diskuse byla problematika rasové diskriminace v zábavním průmyslu.

zdroj: Profimedia.cz

Představitel agenta J z Mužů v černém nejprve objasnil rozdíl mezi "rasismem" a "předsudkem".

"Všichni jsou zaujatí. Každý má své životní zkušenosti, v důsledku kterých preferuje jednu věc před jinou – třeba dává přednost blondýnám před brunetami. Když vidíte na ulici někoho s tmavou pletí, reagujete jinak, než kdyby šlo o bělocha. Ale je tu konotace s rasistickou nadřazeností – máte pocit, že vaše rasa je všeobecně vzato lepší," řekl.

Poté prohlásil, že s rasismem se setkává jen vzácně (na rozdíl od předsudků) a dokáže se s ním vypořádat.

"Nechci pro rasisty pracovat. Nechci pracovat v takové společnosti. A v okamžicích, kdy jsem s nimi přišel do styku, jsem se od těchto lidí snažil držet co nejdál."

Smith je přesvědčen, že herci mají obrovskou moc, kterou mohou využít k tomu, aby šíření rasové nenávisti zastavili.

"Historicky vzato, příběh kombinovaný s obrazotvorností posouvá lidstvo kupředu. To, co děláme – ne, že by to byla povinnost, ale je to ultimátní fórum pro změnu myslí a srdcí lidí," konstatoval.

Tuto skutečnost si prý připomene pokaždé, když se rozhoduje, zda přijme nějakou roli. "Vždycky se ptám sám sebe, proč bych měl právě tohle dělat," uvedl.

Tagy: Hollywood rasismus herci předsudky


Osobnosti a filmy v článku