zavřít

Wanastowi Vjecy výjíždějí na turné. Koncertovat budou až do května

- Magazín autor: red

Skupina Wanastowi Vjecy zahájí své první turné v nové sestavě 3. dubna v Plzni a sérii koncertů zakončí 10. května v Praze. Do kapely se po odchodu zakládajícího člena P.B.CH. vrátili bubeník Štepán Smetáček a baskytarista Radek Havlíček, kteří doplnili zpěváka a kytaristu Roberta Kodyma a kytaristu Tomáše Varteckého. Na turné zazní největší hity skupiny i písničky z jejich nového alba Letíme na Wenuši. ČTK o tom za skupinu informoval Radek Havlíček.

Jedním z důležitých prvků turné by měly být videoprojekce. Každá píseň bude mít svou originální audiovizuální podobu. Nebude chybět bohatý světelný park a pyrotechnika. "Množství techniky, které s sebou kapela na čtyřech třináctitunových návěsech poveze na turné, a počet zhruba pětadvaceti osob obslužného personálu slibují, že to bude stát za to," uvedl Havlíček.

Vstupenky na turné mají na všech místech konání koncertů stejnou cenu 350 korun. Více informací včetně rozpisu celého turné se nachází na www.wanastowivjecy.cz.

Wanastowi Vjecy vznikly v Praze v březnu 1988 pouze jako studiová punková kapela. V první polovině devadesátých let však excelovaly a patřily k nejpopulárnějším souborům na scéně domácí pop music. Alba Tak mi to teda nandey z roku 1991 a Lži, sex & prachy z roku 1993 vévodila českým hitparádám, skupina vyprodávala největší haly.

Později vydaly Wanastowi Vjecy desky Divnoalbum, Andělé, 333 stříbrnejch stříkaček, Hračky a v roce 2006 Torpédo. Po turné v roce 1998 se skupina odmlčela na dlouhých devět let. Wanastowi Vjecy prodaly přes 726.000 nosičů. V prodejích jim v dobách jejich největší slávy mohli z českých kapel a zpěváků konkurovat jen Daniel Landa a skupina Kabát.

Skupina, kterou v roce 2010 kvůli svým vedlejším projektům opustil baskytarista Petr Břetislav Chovanec vystupující jako P.B.Ch., se loni v červnu vrátila na koncertní pódia vyprodaným vystoupením v pražském Kulturním domě Mlejn. Poté vydala nové album Letíme na Wenuši.