zavřít

Vyšetřování ukončeno: Amy Winehouse se upila k smrti

- Magazín autor: red

Tragická smrt Amy Winehouse v létě tohoto roku zasáhla celý svět. O příčině smrti se dlouho spekulovalo. Ve středu výsledky vyšetřování prokázaly, že zpěvačka zemřela na otravu alkoholem.

Podle patologa měla zpěvačka v krvi měla pětkrát více alkoholu, než je povoleno pro řízení motorových voyidel.

Lékařka Amy Winehouse, doktorka Christine Romete, uvedla, že viděla zpěvačku naposledy v sedm hodin večer. "Byla trochu po vlivem, ale stále byla schopná mluvit." řekla. Lékařka ji prý nabádala, aby s alkoholem skončila, Amy byla totiž těhotná. Amy jí prý slíbila, že jí o víkendu zavolá a zastaví se za ní, aby všechno spolu mohly v klidu probrat.

Člen ochranky s ní naposledy mluvil ve 2 ráno. Pak ji  šel zkontrolovat až následující den dopoledne. To prý  stále ležela na posteli: "Myslel jsem si, že ještě spí, to u ní nebylo nic neobvyklého".  Kolem třetí odpoledne ale znervózněl i on. "Neměla žádný puls a nedýchala."

Policie našla v bytě tři prázdné láhve vodky. Testy alkoholu v krvi prokázaly, že Winehouse měla 416 miligramů na 100 mililitrů krve. Smrtelná dávka je 350 miligramů na 100 mililitrů krve.

Smrt byla oficiálně uzavřena jako nehoda. Nikdo ji nezavinil a nikdo se z ní tudíž nebude zodpovídat.

Mluvčí rodiny uvedl: "Je to pro nás docela úleva. Konečně víme, co se Amy stalo." Její otec Mitch prý hodlá napsat monografii zvanou: "Amy, má dcera", která má vyjít příští léto. Kniha by prý měla přinést úplně nový pohled na Amyin život.