zavřít

Účes á la David Beckham odhalil zhoubnou leukémii a zachránil život

- Magazín autor: red

Tříletý Maddox Tallowin vděčí za život nápadu svých rodičů, kteří mu na hlavě vytvořili účes ve stylu Davida Bekchama. Když mu totiž tatínek a maminka vlasy z hlavy vyholili na blonďatého kohouta, uviděli najednou na zátylku otoky. A po vyšetření lékaři diagnostikovali u chlapce zhoubnou leukémii. Včasné odhalení smrtelné choroby a nasazení chemoterapie zachránila chlapci život.

Maddoxe teď z nemocnice v Cambridgi propustili, ale bude potřebovat další chemoterapii a léčbu steroidními hormony po dobu tří následujících let.

„Měli jsme víc štěstí, než si je možné přát,“ tvrdí dvaatřicetiletý otec Ben Tallowin.

Účes á la <a href="http://www.osobnosti.cz/david-beckham.php">David Beckham</A> totiž pomohl odhalit podivné otoky předtím, než se choroba vážně podepsala na chlapcově zdraví. „Měl je na obou stranách krku a v zátylku. Bylo to už na pohmat podivné, tak jsme okamžitě jeli k lékaři. Když jsme druhého dne po krevních testech klepali na dveře doktora, bylo to asi nejhorší, co jsem v životě zažil. Ale objevili jsme to dřív než běžně jiní rodiče. Většinou se na to přijde, až je dítěti již hodně špatně,“ dodal Maddoxův otec.