zavřít

U2 je (ne)oficiálně nejlepší hudební skupinou za posledních 25 lt

- Magazín autor: red

Britský hudební magazín Q vyhlásil irskou rockovou kapelu U2 za nejlepší hudební formaci posledních 25 let.

Ve dvou kategoriích ovládla dnešní vyhlašování výročních cen časopisu britská zpěvačka Adele. Celosvětově nejlepší hudební produkci současnosti se však podle magazínu může pochlubit britská kapela Coldplay.

Nejprodávanější britský hudební měsíčník vyhlásil v Londýně nejlepší zpěvačkou pro tento rok Adele. Obdobné ocenění v mužské kategorii dostal rapper Tinie Tempah. Adele, která se ceremonie osobně nezúčastnila ze zdravotních důvodů, byla oceněna i za nejlepší song, jímž se stal její Rolling in the Deep.

Největším objevem roku je podle Q hvězda internetu Lana Del Rayová.

Frontman kapely Coldplay Chris Martin nesouhlasil s udělením ceny pro nejlepší hudební tvůrce současnosti. "Nejlepší skupinou na světě jsou momentálně U2. My jsme tak sedmí," prohlásil Martin.

Poněkud neuctivě přijal cenu pro "ikonu" magazínu Q Noel Gallagher z Oasis. Ocenění se prý nemůže vyrovnat jeho radosti z výsledku nedělního šlágru anglické fotbalové ligy, kdy jeho milovaný klub Manchester City rozdrtil slavnějšího městského rivala Manchester United v poměru 6:1. "Tomu se nemůže rovnat žádná cena. Byl to nejlepší den mého života, až na narození mých dětí," prohlásil Gallagher.

Do Síně slávy magazínu Q byli uvedeni dva členové skupiny Queen Brian May a Roger Taylor. Jako autor klasických songů byl oceněn Gary Barlow z vokální skupiny Take That.

DJ Norman Cook, neboli Fat Boy Slim, dostal cenu za inspirativnost.