zavřít

Tomáš Savka vyhrál spor s Bauer Media

- Magazín autor: red

Herec a zpěvák Tomáš Savka dokázal po několika letech vyhrát spor s časopisem Pestrý svět, který je vydávaný společností Bauer Media. Časopis v roce 2005 publikoval článek o tom, že je Savka údajně homosexuál. Savka časopis žaloval u soudu a ten rozhodl, že se vydavatel musí omluvit.

Nejvyšší soud nedávno odmítl odvolání podané společností Bauer Media. Tím tak definitivně potvrdil oprávněnost omluvy. Podle soudu bylo narušeno právo na ochranu soukromí. Otázka ohledně Savkovy sexuální orientace tedy není předmětem veřejné diskuze. Právo na soukromí tím pádem má přednost před právem médii informovat veřejnost.

Předmětem sporu byl také jeho manažer Jiří Pokorný. Časopis Pestrý svět vytiskl článek, kde spekuloval o jejich vzájemném vztahu. Nazval ho „Proč tají homosexualitu?“ a na titulní straně byla fotografie s popiskem „Tomáš Savka: V posteli má muže“.

Redakce ovšem neměla tvrzení podepřené žádnými důkazy uvedli Městský i Vrchní soud v Praze. Bauer Media se tím pádem musí omluvit Savkovi nejen na stránkách Pestrého světa, ale také v rozhlase a v televizi. Na tento článek totiž upozorňovala rozhlasová i televizní reklama Pestrého světa. Odškodnění činí 30 000 korun, jeho manažerovi částu o třetinu nižší.

Tomáš Savka odstartoval svojí kariéru v první řady soutěže Česko hledá Superstar. Tam se dostal mezi poslední čtyřku soutěžících. Soutěž mu zaručila úspěch a zajistil si zájem různých hudebních vydavatelů. Později se dostal do muzikálů v divadlech Broadway a Hybernia. Nyní hraje v Draculovi, Moně Lise a Baronu Prášilovi.