zavřít

Tomáš Klus vyjádřil podporu Petře Kvitové

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Čtyřiadvacetiletá česká teniska sice vyhrála Wimbledon, ale přesto se stala terčem kritiky. Kvůli daním.

Petra, stejně jako řada jiných profesionálních sportovců, si totiž přehlásila trvalé bydliště do jednoho z evropských daňových rájů - Monaka. A to je některým lidem trnem v oku.

Komentář poslance Stanislav Humla - podle kterého by Kvitová měla přijít o české občanství, když žije v Monaku  - na Internetu vyvolal vášnivé diskuse. Bohužel však nezůstalo jen u nich. V médiích se dnes objevila informace o zatčení třiapadesátiletého muž, který včera úspěšné tenistce telefonicky vyhrožoval násilím.

Tomáš Klus

Za Kvitovou se mj. postavil i zpěvák Tomáš Klus. Ten svůj názor prezentoval způsobem sobě vlastním - ve veršované formě.

„Není mi ouplně blaze, přihlédnu-li k oné bradavici na české povaze. Jaký to úspěch jedince a my zas řešíme mince.. Jsem pln obdivu k jejímu umu a nehledím na sumu, natožpak kde jest ona daněna, poněvadž to je každého věc..a pakliže je stát nenasyta a bere furt víc a dává míň (poněvadž mince jsou kulaté a snadno se kutálej všudemožně, třeba ta dálnice mezi Prahou a Brnem jimi bude dlážděna ), tak co mu nedat vale,“ uvedl na svém Facebooku a vyzval Petřiny kritiky, aby se zamysleli nad důvody jejího konání:

„Čílíme se, ale znova pozdě - nad důsledkem. Kdo z nás však pomyslel na příčinu takových rozhodnutí? Jsem pyšnej na Wimbledonskou královnu i Monackou princeznu. Sportu zdar,“ uzavřel.

A jaký je váš názor na tuto kauzu?

Tagy: daně čeští sportovci Wimbledon 2014 kauza Kvitová


Osobnosti a filmy v článku