zavřít

Televize Fox oznámila konec seriálu Dr. House. Osmá sezóna je jeho poslední

- Magazín autor: red

Fanoušci amerického televizního seriálu Dr. House mohou začít truchlit. Jak ve středu oznámili producenti jednoho z nejoblíbenějších televizních seriálů z lékařského prostředí, Dr. House skončí letos v dubnu po osmé sérii, napsala dnes agentura Reuters.

Seriál s britským hercem Hughem Lauriem v roli svárlivého, místy cynického, ale skvělého doktora Gregoryho House, se na obrazovkách objevil v roce 2004 a do dubna bude mít 175 epizod.

"Po velkém zvažování se producenti seriálu Dr. House rozhodli, že tato sezona, tedy osmá, by měla být poslední," uvedli výkonní producenti David Shore, Katie Jacobsová a Laurie v prohlášení.

Rozhodnutí ukončit seriál podle nich bylo bolestné. Dodali ale, že "si vždycky představovali House jako záhadné stvoření; nikdy by neměl být tím posledním, kdo odchází z večírku. Je mnohem lepší, aby se vytratil v době, kdy ještě hudba hraje, a kdy ještě ve vzduchu visí část příslibů a tajemství".

Dr. House patřil v letech 2005 až 2008 mezi deset nejlépe hodnocených amerických televizních seriálů a objevil se na obrazovkách v 66 dalších zemích včetně České republiky. Americká sledovanost ale v posledních dvou letech klesala na zhruba polovinu z původních 20 milionů diváků, kteří si program pravidelně zapínali.

Seriál byl čtyřikrát nominován na cenu Emmy, ale ani jednou ji nezískal. Lauriemu nicméně jeho role vynesla dva Zlaté glóby a dvě ceny amerického hereckého svazu Screen Actors Guild (SAG).