zavřít

Taylor Swift, nebo Beyoncé? Která zpěvačka je vaší favoritkou?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

O přízeň svých fanoušků se dnes utkají dvě americké zpěvačky. Jako první se vám představí mladší z dvojice, zpěvačka Taylor Swift. Proti ní se postaví o 8 let starší Beyoncé. Které z nich více fandíte? Vyjádřete se v anketě na konci článku.

Taylor Swift

Americká zpěvačka a textařka Taylor Swift se narodila 13. prosince 1989 v Pennsylvánii. V devíti letech začala vystupovat v muzikálech a zajímala se o hudební divadlo. Na lekce herectví a zpěvu začala pravidelně dojíždět do New Yorku. Její vzor je Shania Twain, a díky ní se začala zaměřovat především na country hudbu.

Po vydání několika alb se v březnu roku 2014 stěhuje do New Yorku a začíná pracovat na pátém albu s názvem 1989. Album vychází v říjnu, a Taylor se poprvé odprostila od country stylu a album je výhradně popové.

V listopadu 2017 vydává Taylor Swift své již šesté studiové album. Singl "Look What You Made Me Do" obsadil první příčky hitparád nejen v USA, ale i ve Velké Británii, Irsku, na Novém Zélandu a v Austrálii.

8. května 2018 bylo zahájeno v Arizoně páté koncertní turné. Je naplánováno 51 koncertů, a turné bude končit 9. listopadu 2018 na Novém Zélandu. Kompletní životopis Taylor Swift

Beyoncé

Americká zpěvačka, textařka a tanečnice se narodila 4. září 1981 v Houstonu. Její mladší sestrou je zpěvačka a tanečnice Solange Knowles.

Od roku 1990 působila jako zpěvačka v dívčí skupině Destiny's Child. První album vydala skupina v dubnu 1998, ale toto album americké posluchače moc neoslovilo. Druhé album vydané roku 1999 bylo úspěšné a získalo nominace na ceny Grammy, a několik platinových a zlatých desek. V květnu roku 2001 vydala skupina třetí album s názvem Survivor. Toto album ovládlo první příčky hitparád a stalo se nejprodávanějším albem dívčí skupiny 21. století. Po vydání vánočního alba roku 2001, se skupina rozhodla dát si pauzu a zaměřit se spíše na sólovou kariéru.

Po vydání několika sólových alb byla Beyoncé podle časopisu Forbes nejvíce vydělávající hudebnicí let 2013 a 2014.  V březnu 2018 spolu s DJ Khaledem natočili úspěšný song "Top Off". Beyoncé je jednou z nejžádanějších zpěvaček současnosti. Kompletní životopis Beyoncé

 

Taylor Swift VS Beyoncé

  1. Která zpěvačka se vám líbí více?

Přidejte se do fanklubu své oblíbené zpěvačky
Fanklub Taylor Swift
Fanklub Beyoncé

Tagy: souboj

Zdroje: Vlastní,vlastní


Osobnosti a filmy v článku