zavřít

Tata Bojs pokřtili nové album. A je to prý nářez

- Magazín autor: red

Pražští Tata Bojs v úterý večer spolu s tisíci fanoušky pokřtili své poslední album Ležatá osmička, a to v rámci právě probíhajícího stejnojmenného turné po České republice.

Audiovizuální show plnou hravých videí, hostů i tanečníků hostila do posledního místa zaplněná Hala Letná.

Do sportovní haly na Praze 7 proudily davy diváků již od 19:00. Na hlavní hvězdy večera si ale návštěvníci museli počkat bezmála dvě a půl hodiny. Čekání jim zpříjemnila slovenská hudební formace Longital a posléze i kapela Sunflower Caravan.

Zbytek večera už ale patřil jen "klukům z Hanspaulky", kteří koncert zahájili novinkou z posledního alba - skladbou Progresivní. Kromě písní z alba Ležatá osmička dostaly prostor i dobře známé hity, včetně Attention aux Hommes, při které Tata Bojs na pódiu doprovodili i tanečníci.

Pomyslným vrcholem večera byl ovšem křest již několik měsíců starého alba, které bubeník Milan Cais "na svět" nepřivítal šampaňským, ale kužely světla. "Křtíme tě světlem a přejeme ti, ať se nekonečně líbíš," popřál Ležaté osmičce a za prvních tónů písně Světová přivítal na pódiu rappera Vladimira 518. Výčet hostů poté doplnila ještě hudební formace Clarinet Factory.

Tata Bojs původně plánovali, že část elektrické energie pro pražský koncert vyrobí šlapáním na kolech dobrovolníci z řad diváků. Nápad se "šlapači", kteří usednou na cyklistické trenažéry produkující elektřinu, se však zatím nepodařilo technicky zvládnout. Není však vyloučeno, že se objeví na vystoupení 1. prosince ve Zlíně.

Koncert se ale i tak chlubil pohonem "zelené" energie, a to ze solárních a vodních elektráren. "Náročnost scény je srovnatelná s Nano Tour. Chceme, aby se pořád na pódiu něco dělo, a přitom to nebylo přeplácané. Ne jako na Nano Tour, kde se lidé často soustředili na projekci a neposlouchali muziku," uvedl Cais.

Pražský koncert tak divákům nabídl slibovanou neopakovatelnou hudební a do detailů propracovanou vizuální show, jejíž záznam vyjde příští rok i na nosiči DVD.

Hana Zimmermannová krs