zavřít

Syn člena Pink Floyd prohrál u soudu. Půjde do vězení

- Magazín autor: red

Britský odvolací soud potvrdil rozsudek 16 měsíců vězení, ke kterému byl v červenci odsouzen syn kytaristy skupiny Pink Floyd Davida Gilmoura Charlie za výtržnosti, jež loni v prosinci provázely protesty britských studentů.

Jednadvacetiletý student Charlie Gilmour se při květnovém stání k vině přiznal, ale v odvolání se snažil zpochybnit délku nepodmíněného odnětí svobody. Odvolací soud však došel k závěru, že rozsudek není nespravedlivý ani přemrštěný.

Protesty vypukly kvůli rostoucímu školnému na britských univerzitách. Během studentských nepokojů syn slavného otce kromě jiného zneuctil jeden z nejvýznamnějších válečných památníků v centru Londýna, na který se pokusil vyšplhat po visící vlajce.

Při výtržnostech byl za účasti mladého Gilmoura také napaden konvoj, v němž jel korunní princ Charles se svou manželkou Camillou. Student vyskočil na kapotu jednoho z automobilů s ostrahou následnického páru, který jel do divadla. A na kontě má i rozbitou výlohu jednoho obchodu a utržení nohy figuríně. Prý jednal pod vlivem drogy LSD.