zavřít

Student, lyžař, pokladní, konstruktér a dělník představí turné Daniela Landy

- Magazín autor: red

Daniel Landa a jeho produkční tým v čele s jeho manželkou, režisérkou Mirjam Landovou, vybrali pět osobností, které budou tvářemi reklamní kampaně propagující jeho připravované turné Vozová hradba. Koncerty budou odstartovány třetího listopadu v ČEZ Aréně v Ostravě.

Na konkurz přišlo více jak stovka zájemců. V reklamě se však objeví jen pět vyvolených. Student, dělník, konstruktér, pokladní a pětici doplní profesionální lyžař.

Každý z vybraných představí sám sebe vzkazem veřejnosti. Snímky vznikly v ateliéru fotografa Roberta Tichého. Kampaň začne v prvním zářijovém týdnu. "Bylo vidět, že všichni, kteří se přihlásili, to brali velmi zodpovědně a poctivě. Bylo opravdu velmi těžké vybrat ty nejvhodnější kandidáty. Vsadili jsme na různé typy lidí napříč všemi věkovými kategoriemi a různými profesemi," uvedla Landová. "Je neuvěřitelné, kolik se našlo statečných lidí, kteří mají odvahu vyjádřit svůj názor a zároveň se nebojí spojit svou osobu s kontroverzní osobou Dana," míní.

Daniel Landa ale už jednou takovou kampaň měl. Před třemi lety propagoval svoje turné, které neslo název Československo 2008. A už pouhá kampaň stihla vyvolat rozpaky široké veřejnosti. Na poštovní známce v národních barvách Česka a Slovenska byl sám zpěvák. Lidové noviny tehdy napsaly, že jde o vlajku protektorátu. Nápis na Landovo límečku prý nesl nápir Mercurius - latinsky Merkur. Je sice fakt, že merkur obíhá kolem slunce přibližně 88 dní a toto číslo bylo za druhé světové války šifrou pro pozdrav nacistů "Heil Hitler". Tyto názory zřejmě vyvolal fakt, že Landa počátkem 90. let vystupoval ve skinheadské kapele Orlík. Texty této kapely nebyly zrovna rasově tolerantní. Provokaci, kterou podle novin měla symbolizovat známka označil Landa za absurdní.

I přes fakt, že je Landa jedním z nejpopulárnějších českých zpěváků, vystupuje velmi výjimečně. Pro jeho turné Československo 2008 bylo vymezeno 5 koncertů. Díky velké popularitě musel přidat dvě bonusové vystoupení. Desky nevydává nejčastěji, ale když už nějaký vyjde, regulerně se umisťuje na top příčkách hitparád.

Minulý rok se Landa objevil jako hlavní hvězda snímku Tacho, který natočila právě jeho manželka. Ztvárnil automobilového závodníka a ještě stihl složit hudbu.