zavřít

Sting rozezněl budovu Kongresového centra. Vystoupení si nenechaly ujít tisíce lidí

- Magazín autor: red

Do posledních míst zaplnili dnes pražské Kongresové centrum fanoušci jedné z největších hvězd světové rockové scény. Britský zpěvák, skladatel a bývalý frontman legendární rockové kapely The Police, který již více než čtvrt století vystupuje pod pseudonymem Sting, do Prahy zavítal v rámci svého koncertního turné Back to Bass. Jak už název turné napovídá, před natěšené české fanoušky Sting předstoupil s baskytarou na krku, aby jim připomněl své největší hity. Poděkováním mu byly bouřlivé ovace ve stoje.

Do hlediště Kongresového centra zavítalo na 3000 diváků, kteří již po příchodu do sálu mohli tušit, že dnešní večer bude především o hudbě. Na scéně totiž byla jen nezbytná aparatura a nástroje hudebníků. Již po úvodních taktech první skladby All This Time tak bylo jasné, že aby si umělec zcela podmanil publikum, není třeba světelných efektů, tanečníků nebo pestrých kostýmů.

Jedenašedesátiletý matador britské rockové scény pojal koncert jako oslavu své úspěšné sólové kariéry, kterou zahájil před zhruba 25 lety. Na scéně Stinga doprovázeli kytaristé Dominic a Rufus Millerovi, bubeník Vinnie Colaiuta, hráč na elektrické housle Peter Tickell a vokalistka Jo Lawry. Baskytary a zpěvu se ujal sám Sting.

Kromě méně či více známých hitů Sting, občanským jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, diváky okouzlil i svým bezprostředním projevem. Téměř každou pauzu mezi jednotlivými skladbami prokládal vzpomínkami na své dětství či vtipně komentoval vznik svých písní. Při skladbě Ghost Story, která je o jeho zesnulém otci, se Brit dokonce neubránil slzám.

Kromě této skladby nemohl nezaznít hit z éry legendárních The Police Every Breath You Take nebo melancholická Fields Of Gold. Vystoupení Sting se svými spoluhráči uzavřel písní Never Coming Home. Po bouřlivých ovacích vestoje se ale nakonec na pódium musel vrátit ještě třikrát, aby odehrál ještě Desert Rose a sám s kytarou také Message In A Bottle, kterou s ním odzpívalo celé hlediště a dalo tak zapomenout na drobné technické potíže, které závěr koncertu provázely.

Fanoušci, kteří si nestihli vstupenky na dnešní koncert v Kongresovém centru včas zajistit, mají šanci Stinga vidět ještě 25. června, kdy vystoupí v O2 Areně. Ve vysočanské hale snad budou mít Stingovi příznivci více místa na tančení, které jim na dnešním vystoupení očividně velmi chybělo.

V rámci turné Back to Bass představil Sting své nejnovější vystoupení například ve Varšavě, Kodani nebo Amsterdamu. Přímo z Prahy se vydá za svými fanoušky do Vídně, poté zamíří do Bruselu či Toulouse.

Tagy: sting