zavřít

Shakira dostala prestižní ocenění Harvardské univerzity

- Magazín autor: red

Zpěvačka Shakira dostala od nadace při Harvardské univerzitě prestižní ocenění Umělkyně roku 2011. Univerzitní organizace pro interkulturní a rasové vztahy předá ocenění kolumbijské hvězdě v sobotu 26. února v rámci festivalu Kulturní rytmy. Ocenění patří k nejprestižnějším medailím udělovaným Harvardskou univerzitou. Shakira ho získává za svůj umělecký a charitativní přínos světu.

zdroj: tisková zpráva


Festival Kulturní rytmy bude probíhat v divadle Sanders Theatre na půdě Harvardské univerzity v Cambridge státu Massachusetts.

„Studenti a fakulta Harvardské nadace jsou poctěni, že mohou představit multiplatinovou umělkyni Shakiru s oceněním Umělkyně roku 2011. Její přínos hudbě a významné historii tvořivosti byl už několikrát vychvalován lidmi z celého světa, ale je také celosvětově obdivována pro své humanitární úsilí v nadaci Barefoot,“ uvedl ředitel Harvardské nadace S. Allen Counter.

Shakira nadaci Barefoot založila ještě jako osmnáctiletá dívka, s její pomocí už otevřela šest škol v chudých částech světa. Její snahou je dopřát všem dětem celé planety kvalitní základní vzdělání. Kolumbijská dračice je od roku 2003 také Vyslankyní dobré vůle při UNICEF.

Ocenění Umělec/umělkyně roku získali od Harvardské nadace v minulosti také Sharon Stone,

Will Smith,Matt Damon či Salma Hayek.