zavřít

Rowan Atkinson: Jsem lenoch a neumím dělat víc věcí najednou

- Magazín autor: red

Osm let trvalo britskému herci Rowanu Atkinsonovi než se odhodlal udělat pokračování dobrodružství filmového špiona Johnnyho Englishe. Důvodem této prodluhy jsou dvě zásadní věci.

Herec se vždycky snaží dělat jen jednu věc naráz a hlavně je prý pěkný lenoch. Před nedělní premiérou filmu Johnny English v Itálii řekl, že znovu herce uvidíme až příští rok a to na divadelních pódiích v Londýně.

"Vždycky jsem si chtěl zahrát tajného agenta. Je asi celkem jasné, proč bych nikdy nemohl být obsazen jako James Bond. Abych svého snu dosáhl, vybral jsem si jinou cestu," řekl novinářům o své postavě popleteného agenta. "Myslím, že hrát Englishe je větší zábava než hrát Bonda. Také máte technické hračky, auta a sexy slečny a přitom nemusíte být vůbec v ničem dobrý."

Přestože byl první film o praštěném agentovi z roku 2003 vážně komerčně úspěšný, pro pokračování se rozhodli až po osmi letech. A to 160 milionů dolarů, které první snímek vydělal, není žádná zanedbatelná částka. "Problém byl, že mě rozptylovaly další věci. První schůzku nad scénářem jsme měli už v roce 2004. Pracovali jsme na celé věci asi rok, ale daleko jsme se nedostali. Místo toho jsme se rozhodli, že uděláme další film o panu Beanovi," řekl Atkinson. Po dokončení dělal Bean sedm měsíců v Londýně v muzikálu Oliver. Pak si dal odpočinkové volno a hned na to se dostali k Englishovi. Sám ale přiznal, že z komerčního hlediska čekat osm let rozhodně nedává sebemenší smysl.

O samotném Rowanovi je už obecně známo, že jakmile se dostane pryč z filmového plátna, jeho vtip je tatam. "Nikoho to nepřekvapuje. Dělám komedii už přes 30 let, lidé si všimli, že jsem legrační, jen když nejsem sám sebou," řekl. A není to ani sláva, která by mu dělala problémy. "Mohu chodit po ulicích. Londýňané vědí, že budu ve měste, tak z toho nedělají velkou věc. Obecně jsou ke mě lidé velmi slušní a diskrétní. Aspoň zatím." dodala britská hvězda.