zavřít

Rowan Atkinson: Johnny English je realita. James Bond je blbost

- Magazín autor: red

Britský herec a komik Rowan Atkinson se rozhovořil o svém alteregu, Johnny Englishovi.

Kdybyste údajně porovnali Johnnyho s James Bondem, vyšel by přihlouple vtipný Johnny jako realita sama a z agenta 007 by se stala fiktivní postavička ze Star Wars nebo jiného sci-fi snímku. "Prakticky je to realistická postava. Mnohem realističtější než James Bond, ten je v porovnání supermanem," řekl při slavnostním představení filmu v Los Angeles.

Do severní Ameriky se snímek dostaví až v pátek. V mnoha evropských zemích (včetně ČR) už drtí ostatní filmy v návštěvnosti i tržbách.  Atkinson se ve filmu znovu představil v roli tajného agenta-pablba, který slouží britské královně. Za úkol má tentokrát zničit partičku zločinců, kteří se snaží zavraždit čínského premiéra.

Absolutně absurdní situace, Atkinsonův "Beanský" výraz, naprostá neschopnost a nešikovnost agenta, to jsou faktory, které ze zdánlivě béčkově vypadající zápletky dělají naprostý trhák a lákají do kinosálů hory fanoušků i nefanoušků Rowana Atkinsona. Hlavním tématem této parodie stále zůstává náš nerealisticky James Bond. Natáčecí tým se tentokrát insipiroval i sérií Bourne s Mattem Damonem. Ve filmu si toho mnohokrát všimnete.

Nedávno jsme psali, že i přes skutečnost, že kdykoliv se Atkinson objeví na plátně, davy propukají ve sborový smích, v "normálním" životě je vše jinak. Aspoň se tak sám herec popisuje. Režisér filmu Johnny English teď zase oznámil, že Rowan je extrémní perfekcionista, který nesnáší improvizaci. Ač se to může v hereckém oboru zdát jako nevýhoda, Parker jeho světový úspěch vysvětluje "výjimečnou přesností myšlenek".