zavřít

Rodičovské metody Jany Strykové: 'Pokud máme hlad, donutíme dítě, aby nám jídlo připravilo!'

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Šestatřicetiletá hvězda seriálu Ordinace v Růžové zahradě se podělila o své názory na výchovu. Varování: Rozmazlujícím rodičům obsah tohoto článku může způsobit šok.

zdroj: Profimedia

Maminka dvouletého Jáchyma prozradila, že je velkým stoupencem tzv. líného rodičovství. Jak přesně se to projevuje v praxi?

"Asi tak, že pokud máme hlad, donutíme dítě, aby nám jídlo připravilo. Z toho pak máme dobrý pocit, že se něco nového naučilo," vysvětlila v rozhovoru pro server Revue.iDNES.cz a dodala:

"Zatím mi sice snídani Jáchym nechystá, ale úkoluji ho, aby mi nosil jídlo na jeho přípravu, což bere jako hru a baví ho to."

Stryková se už dříve nechala slyšet, že jí její potomek dává pěkně zabrat.

"Přála bych si říct, že mám hodné, disciplinované dítě, ale řekněme, že k tomu směřujeme. Cesta to bude ještě dlouhá… Je to živější, zlobivější dítě, to přiznávám," svěřila loni v srpnu magazínu Super.cz.

Pokud bude dál pokračovat výše popsaným stylem, myslíme, že to zase až tak dlouhá cesta nebude. Mimochodem, autorem tohoto konceptu výchovy je britský spisovatel, žurnalista a nadšený pivař Tom Hodgkinson, podle kterého být líný znamená být zodpovědný vůči vlastnímu životu. Zajímavé, že?

Tagy: jídlo rodičovství výchova lenost děti a rodiče


Osobnosti a filmy v článku