zavřít

Robin Gibb z Bee Gees bojoval s rakovinou. A vyhrál

- Magazín autor: red

Zpěvák a spoluzakladatel skupiny Bee Gees Robin Gibb se prý zbavil rakoviny tlustého střeva. Chirurgové mu nádor odstranili a jeho rekonvalescence se vyvíjí nadobyčej dobře. Gibb to sdělil rozhlasové stanici BBC.

"Podle prognózy to je fakticky pryč. Cítím se báječně dobře a čeká mě už jen vyčišťovací operace," prohlásil 62letý zpěvák.

Robin Gibb trpěl podobnými střevními problémy stejně jako jeho dvojče Maurice, který zemřel v roce 2003 na neprůchodnost střev.

"Cítím se lépe než před deseti lety. Jsem aktivní, chutná mi a trávící systém funguje naprosto perfektně," podotkl Robin Gibb, který nedávno vydal album vážné hudby k stému výročí ztroskotání Titaniku. V dubnu jeho dílo zahraje britský Královský filharmonický orchestr.

Robin Gibb tvořil spolu se svými bratry Mauricem a Barrym zpěvácké trio Bee Gees, které patřilo mezi nejpopulárnější hudební skupiny světa. Bratři narození ve Velké Británii, kteří ale svou kariéru odstartovali v Austrálii, se proslavili v 60. a 70. letech, zejména disko hity z filmu Horečka sobotní noci, za které kapela Bee Gees získala cenu Grammy.

Mezi nejznámější písně skupiny patří Massachusetts, To Love Somebody, How Deep Is Your Love, Stayin' Alive, Night Fever nebo Guilty. Jejich písně převzala také řada dalších umělců.

To Love Somebody - ZDE

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XpqqjU7u5Yc&ob=av3e">How Deep Is Your Love - ZDE</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I_izvAbhExY">Stayin' Alive - ZDE</a>

Night Fever - ZDE

Guilty - ZDE