zavřít

Rihanna miluje Prahu. Už v ní natočila dva klipy

- Magazín autor: red

Je mladší verzí Mariah Carey nebo Beyoncé Knowles, které sama pokládá za své vzory.

Dvaadvacetiletá hudební hvězda Rihanna s dlouhýma nohama bourá hudební žebříčky a rekordní prodeje desek, byť na scénu vpadla teprve před šesti lety. Ve středu se vrací po třech letech do Prahy. Prý se opět bude na to dívat.

Minule tu exotická kráska z Barbadosu předvedla v energické show působivá taneční čísla prokládaná četnými převleky.

Navzdory poměrně útlému věku není Rihanna ve světovém showbyznysu žádné ořezávátko, ba právě naopak. Pěti singly v pěti po sobě jdoucích letech dobyla prestižní britskou hitparádu. Číslem jedna je i její zatím poslední hit s názvem Loud.

S prvním hitem Umbrella získala v září 2007 dvě ceny MTV Video Music Awards. Skladba, jež vznikla ze spolupráce s hiphopovou megastar, raperem Jay-Z, byla jedním z nejhranějších songů toho léta i v ČR.

Produkce Rihanny se řadí do současné mainstreamové taneční hudby, která hledá inspiraci ve starším r'n'b a soulu s prvky reggae. Jejích alb se po světě prodaly miliony kusů.

A to ještě před pár lety zpívala doma na Barbadosu na místních plážích a školních estrádách. Narodila se 20. února 1988 jako Robyn Rihanna Fenty v Saint Michaelu. Když vyhrála místní soutěž krásy, všiml si jí americký producent Evan Rogers. Pomohl jí s prvními nahrávkami, na základě kterých pak podepsala smlouvu s vydavatelstvím Def Jam Records.

Po debutovém albu Music Of The Sun z roku 2005 následovalo A Girl Like Me a průlomové Good Girl Gone Bad, na kterém je i zmiňovaná Umbrella. Některé písničky na toto album z roku 2007 jí psal i Justin Timberlake.

Klip k písni Shut Up and Drive z tohoto alba se natáčel v ČR a figuruje v něm české tunerské auto - Škoda Rapid AK-47. A další její klip Don't Stop the Music se zase odehrává ve známém pražském klubu Radost FX.

Mezi další hity mladé hvězdy patří Pon de Replay, SOS, Unfaithful, či Break It Off. A poslední alba se jmenují Rated R (2009), Loud (2010) a letošní novinka Talk That Talk.

Život megahvězdy však není žádná selanka, jak líčí ona sama: "Vstávám v pět ráno, abych stihla zkoušku, lekce s hlasovou lektorkou, učení, rozhovory, natáčení videí a tak to jde den za dnem. Lidi si myslí, že jsou to jen tanečky před kamerou, ale showbyznys je skutečná práce."

Traduje se, že Rihanna má nejdelší nohy v showbyznysu a firma Gillette jí udělila titul Bohyně nohou. Ta si je potom nechala pojistit na milion dolarů.