Režisér snímku Zrodila se hvězda, Bradley Cooper, přemýšlel nad sebevraždou
Zrodila se hvězda - Bradley Cooper, Lady Gaga | zdroj: Profimedia

Režisér snímku Zrodila se hvězda, Bradley Cooper, přemýšlel nad sebevraždou

5. 1. 2021 – 10:00 | Magazín | Michal Burkoň | Diskuze:

Bradley Cooper, který patří k herecké špičce, se v roce 2018 prosadil také jako režisér. Jeho režijní debut, Zrodila se hvězda, kde se objevil po boku Lady Gaga, se stal jedním z nejúspěšnějších filmů roku, který získal dokonce 8 Oscarových nominací. Bradley ve svém životě měl také několik krušných období, mezi které jednoznačně patřila jeho závislost na alkoholu, která ho dohnala k sebevražedným myšlenkám.

Bradleymu Cooperovi začaly problémy hned po narození. Ve svém uchu měl nádor z tukových buněk a později si také propíchl bubínek, když se potápěl. V mládí měl navíc dlouhé vlasy a vypadal spíše jako holka než kluk. Jeho snem bylo stát se japonským ninjou. Sen o herecké kariéře přišel poté, co se svým otcem shlédl film Sloní muž. Tento sen se mu nakonec splnil.

S kým randil Bradley Cooper?

Během života se mu vystřídalo v posteli spoustu známých hereček. Byl ženatý s herečkou Jennifer Esposito. Chodil s herečkami jako jsou Renée Zellweger, Zoe Saldana, či Suki Waterhouse. Posledním objevem pak byla modelka Irina Shayk, se kterou se dal dohromady v roce 2015 a v březnu 2017 se jim narodila dcera Lea.

Bradley Cooper jako Americký sniper Bradley Cooper jako Americký sniper | zdroj: Foto: Warner Bros

Filmová a seriálová dráha Bradleyho Coopera

Svůj debut v televizním seriálu si odbyl v roce 1999 v epizodě seriálu Sex ve městě, Svobodní se přece střílejí, kde si zahrál po boku např. Sarah Jessicy Parker. První filmovou roli pak získal o 2 roky později v komedii Léto k nepřežití.

Mezi nejvýznamnější filmy kariéry, za které také obdržel velké množství nominací na ty nejprestižnější ceny patří snímky Špinavý trikTerapie láskou, Pařba ve Vegas nebo Americký sniper.

Koncem roku 2018 se také prosadil jako režisér. Jeho režijní debut Zrodila se hvězda si vysloužil celkem 8 nominací na Oscara z nichž jednu, v kategorii nejlepší píseň, proměnil. Ve stejné kategorii získal film také Zlatý Glóbus a cenu BAFTA. Ve snímku si hlavní roli zahrál Bradley Cooper a zpěvačka Lady Gaga.

Chcete se dozvědět všechny pikantnosti ze života Bradleyho Coopera? Vše se dozvíte v jeho rozsáhlém životopise.

Bradley Cooper: životopis Bradley Cooper: životopis | zdroj: tisková zpráva

Zatím bez komentáře, buďte první!