zavřít

Rammstein nebo Depeche Mode, který koncert jste si nenechali ujít?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V uplynulém týdnu se na pražském Edenu vystřídali hned 2 kapely světového formátu. Nejdříve se představila anglická kapela Depeche Mode. O pár dní později si na tom stejném místě připravila svou show německá kapela Rammstein. Díky obrovskému zájmu, zde kapela Rammstein uspořádala dokonce 2 koncerty. Na druhý se mohou fanoušci těšit dnes 29.5. Zúčastnili jste se některého z těchto koncertů? Kterou z těchto skupin posloucháte?

zdroj: Archiv

Depeche Mode

Významná anglická synthy-popová skupina, zpočátku částečně ovlivněna punkem, později Kraftwerkem a na počátku 80. let často řazena i ke stylu new romance. Vzniká v r. 1976 v Basildonu. V roce 1980 se objevuje 1. jejich skladba na kompilaci Some Bizarre Album. Počátkem následujícího roku se potkávají s Danielem Millerem, šéfem Mute Records. Podepisují nahrávací smlouvu a ještě v roce 1981 mají několik úspěšných singlů. Více.

Rammstein

Kapela Rammstein se začala skládat začátkem roku 1994. Šestice východoněmců zaujala na koncertech pyrotechnickými efekty, jež připravuje Till Lindemann, a dokonale sladěnými kostýmy. Jejich prvním demosnímkem byla skladba "Schwarzes Glas". Album Reise, Reise z roku 2004 posunulo Rammstein zase o kousek dál. Jako vždy šokují, ale také experimentují se svou hudbou. Více.

 

Rammstein VS Depeche Mode

  1. Kterou kapelu máte raději?
  2. Byli jste někdy na koncertu některé z těchto skupin?

Podpořte svou oblíbenou skupinu a přidejte se do fanklubu!
Fanklub Depeche Mode
Fanklub Rammstein

Tagy: hudebni skupina souboj

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku