zavřít

Proč je keto dieta tak oblíbená? Odpoví výživová poradkyně

- Magazín autor: Inzerce

Výživovou poradkyni Martinu Dvořákovou jsme vyzpovídali na téma keto dieta. Co stojí za rychlým hubnutím? Je dieta vhodná pro každého? Pojďte zjistit víc.

zdroj: KetoDiet

Specialistka na výživu Martina Dvořáková vysvětluje, proč je proteinová dieta mezi klienty tak oblíbená.

Popište nám, jak vlastně keto dieta funguje.

Principem proteinové diety je snížit příjem sacharidů na minimum (do 50 g za den). Pokud takto upravíte jídelníček, vaše tělo se dostane do ketózy. Jedná se o stav, ve kterém organismus začíná zcela přirozeně spalovat nadbytečné tuky. Důležité je zároveň dbát na dostatečný příjem bílkovin, které jsou obsaženy právě v proteinových jídlech a nápojích. Svému tělu tak dodáte potřebné živiny. Nehladovíte a hubnete.

Co jíte v průběhu proteinové diety?

Základním kamenem keto diety je vyvážený jídelníček. Jíte pravidelně 5× denně. Proteinová jídla a nápoje vybíráte čistě podle své chuti. Záleží na vás, jestli si dáte proteinovou tyčinku, chlebík, těstoviny, kaši, nápoj nebo třeba polévku. Díky vyššímu obsahu bílkovin vás všechny keto produkty spolehlivě zasytí na dlouhou dobu, což se při hubnutí hodí. Jídelníček doplňujete o povolenou zeleninu a zdravé tuky. Postupně přidáváte ovoce a běžná bílkovinová jídla a chystáte se na návrat k běžnému jídelníčku.

Hrozí po skončení diety jojo efekt?

Jedním z cílů diety je naučit klienty pravidelnému stravování a přesně s tím cílem jsou sestaveny i všechny dietní plány. Je to takový odrazový můstek. Pokud se klienti po skončení dietního plánů vrátí zpět ke starým zvykům, jojo efekt se logicky dostaví. Tak je to zkrátka s každou dietou.

V čem spatřujete největší výhodu ketogenní diety?

Zmíním tři: Za prvé jsou to jednoduchá pravidla. Nemusíte řešit sestavování jídelníčku ani trávit hodiny v kuchyni. Za druhé snadná příprava jídel a nápojů. Dietu tak lze snadno držet i na dovolené nebo jinde na cestách. A za třetí rychlé výsledky. Díky nim jsou klienti skvěle motivováni hned od začátku.

Jak by měl klient s hubnutím začít?

Prvně je potřeba zvolit vhodný dietní plán. Jeho výběr se odvíjí od toho, jak velká nadváha vás trápí. Své údaje případně můžete zadat do BMI kalkulačky, která obratem spočítá váš BMI index a doporučí, který plán je tím pravým. Pokud si nejste jistí, můžete se obrátit na online výživovou poradnu, která je k dispozici zdarma.

Tagy: inzerce

Zdroje: Inzerce