zavřít

Představujeme Vám Jessicu Chastain. Nejznámější herečku současnosti

- Magazín autor: red

Znáte hereckou hvězdu současnosti Jessicu Chastain? Nejspíš ne. Přesto je jednou z nejobsazovanějších a zároveň nejneznámějších hvězd Hollywoodu současnosti.

Důvodem není to, že by v úspěšných filmech hrála jen křoví. Neznáme jí díky rozmarům v natáčení a v distribuci filmů. To všechno vede k tomu, že všechny své filmy, které američanka za poslední čtyři roky natočila vletí do našich kin až letos. Celkově se jedná o 11 filmů. Potom už jí snad všichni budeme znát. Možná až moc dobře.

Do britských kin nyní míří film Dluh, ve kterém si Jessica zahraje tajnou agentku Mossadu. "Abych pravdu řekla, trochu se bojím, že mě všude bude plno. Momentálně se ale pro mě nic nemění. Za celý můj život se mi stalo snad jen dvakrát, že by mě na ulici někdo poznal," řekla herečka v Londýně před premiérou Dluhu.

Ti všímavější z nás si mohli třicetileté herečky všimnout v nízkorozpočtovém filmu Jolene, kde si zahrála hlavní roli. Ti méně všímaví zase ve snímku Terrence Malicka Strom života. Za něj Jessica dostala Zlatou palmu na festivalu v Cannes. V něm si zahrála po boku hvězd jako třeba Brad Pitt a Sean Penn. Herectví bok po boku hollywoodských celebrit pro ní přitom v té době už dávno nebyla novinka. Zahrála si například Salome v polodokumentárním filmu Wilde Salomé, který natočil Al Pacino.

"Bylo to hned po škole a Al Pacino mi zavolal, že mě chce zkusit pro Salome. Myslela jsem nejdřív, že ten telefonát je vtip," vzpomínala na první velkou roli absolventka newyorské herecké školy Juilliard School. "Nakonec se ukázalo, že mě Alovi doporučila (švýcarská filmová herečka) Marthe Kellerová, která mě viděla v jednom malém divadelním představení v New Yorku."

V Dluhu si pak zahrála bok po boku s hvězdou Helen Mirren, která hraje tu samou agentku akorát o několik desítek později. Režisér Dluhu John Madden řekl, že obsazení méně známé herečky byl jeho záměr. Podobně smýšlel i s dalším hercem snímku Samem Worthingtonem, který vynikl jako další agent. Při natáčení byl Worthington skoro neznámý. Díky zpoždění produkce byl ale dřív vydán film Avatar, který z Worthingtona udělal jednu z největších hvězd našich dob.