zavřít

Prázdninová horská túra

- Magazín autor: Inzerce

Rádi zdoláváte strmé horské vrcholy? Milujete krásná panoramata, pohledy na nedotčenou přírodu i čerstvý horský vzduch? Ať už vyrazíte na jednodenní výšlap či na několikadenní horský trek, je důležité, abyste měli pohodlné a funkční oblečení a potřebnou výbavu. Jedině tak si totiž svou prázdninovou cestu vychutnáte naplno a nestane se z ní hororové dobrodružství. Poradíme vám, co se vám bude hodit a na co rozhodně nesmíte zapomenout.

zdroj: Inzerce

Vyrážíme na horskou túru
To se takhle plácne něco doma u oběda a najednou stojíte na úpatí vysokého kopce s roztřepenou mapou v ruce, na nohou tenisky a na zádech starou krosnu po rodičích. Stop. Takhle se do hor chodilo před dávnými lety. Chcete-li si váš trek užít a zároveň vypadat trochu stylově, na dávnou minulost raději zapomeňte. Praktické funkční oblečení a vhodné vybavení na prázdninový trek naleznete v novém sportovním obchodě Sportano.

Chce to plán
V první řadě je třeba promyslet, kam a na jak dlouho vyrážíte, co všechno s sebou budete potřebovat, co si na sebe do hor oblečete a jak to všechno sbalíte. Ať už se vydáte na jednodenní výšlap či na několikadenní horskou túru, je důležité promyslet celou trasu. Naplánujte si délku trasy podle svých schopností a zjistěte si předem, kde si po cestě můžete odpočinout a kde by se dalo přespat. V případě vícedenního treku počítejte i s místy, kde můžete doplnit zásoby pitné vody a potravin.

osobnosti_Prázdninová horská túra_sportano (2) zdroj: Tisková zpráva
 
Co si sbalit s sebou
Nejdůležitější rada zní: Noste s sebou jenom věci, které na horském treku skutečně potřebujete. Myslete na to, že váha vašeho batohu a váha sbaleného nákladu se při náročném výstupu značně pronese. Předně to chce zvolit správnou velikost batohu podle náročnosti naplánované cesty. Výběr batohu nepodceňujte: měl by být funkční, praktický, zhotovený z kvalitního materiálu a měl by vám sedět na zádech. Úložný prostor by měl být vhodně členěný tak, abyste od sebe oddělili oblečení, boty, vodu a potraviny a další doplňky. Jdete-li do hor na více dní a zamýšlíte spát v horských boudách či pod stanem, počítejte s karimatkou, spacákem, popřípadě s odlehčeným trekingovým stanem. 

Co na sebe 
Při výběru turistického oblečení dbejte na vrstvení. Jedině tak zůstanete v teple a suchu i při nepříznivém počasí. Kvalitní funkční prádlo by mělo být základem vaší výbavy. Skvěle odvádí pot, vaše tělo zůstává v suchu, a tak se vyhnete zbytečnému prochladnutí. Druhou vrstvu obvykle tvoří fleecová mikina a softshellové kalhoty, které jsou odolné proti větru, prodyšné a zároveň pohodlné. Bez kvalitní trekingové obuvi na horskou túru raději ani nevyrážejte. Do strmého horského terénu budete rozhodně potřebovat boty se zpevněným kotníkem, do méně náročného terénu by vám měla stačit nízká obuv. Pořádná outdoorová bunda by měla tvořit třetí vrstvu oblečení. Při jejím výběru si všímejte tří nejdůležitějších parametrů - prodyšnosti, nepromokavosti a odolnosti proti větru. Sportovní obchod Sportano vám nabídne veškeré oblečení v různých barvách i stylovém provedení.

osobnosti_Prázdninová horská túra_sportano (3) zdroj: Tisková zpráva
 
Objevte sportovní doplňky    
Zdar vaší prázdninové horské cesty podpoří další praktické doplňky - termoska na čaj či na kávu, malý kempingový vařič při vícedenním treku, sada odlehčeného turistického nádobí, kdyby vás na horách přepadl hlad, čelovka pro případ, že vás zaskočí tma, či GPS navigace, abyste se v neznámém prostředí neztratili. Vše najdete na jednom osvědčeném místě - ve sportovním obchodě Sportano.    

Tagy: inzerce

Zdroje: Inzerce