zavřít

Pohřeb Whitney bude v sobotu. Rozloučit se přijde celá řada celebrit

- Magazín autor: red

Sobotního pohřbu americké zpěvačky a herečky Whitney Houston se zúčastní zástup hvězd zábavního průmyslu. Podle agentury Reuters se přijedou s kolegyní do amerického Newarku rozloučit kromě dříve ohlášené soulové královny Arethy Franklin také například Alicia Keys, Elton John, Stevie Wonder, Beyoncé a rapper Jay-Z. Očekáváni jsou také televizní moderátorka Oprah Winfrey a herec Bill Cosby. Chybět nemůže ani Kevin Costner, herecký partner Houston z filmu Osobní strážce, jenž popovou zpěvačku proslavil po celém světě.

Podle Reuters zatím není známo, zda přijde i někdejší manžel Houston Bobby Brown, jenž stál podle mnohých na počátku jejích životních útrap a závislosti na drogách a alkoholu.

Obřad v kruhu rodiny a pozvaných hostů začne v baptistickém kostele Nové naděje v sobotu v poledne místního času (18:00 SEČ) a budou ho živě přenášet i některé světové televize.

Policie vyzvala fanoušky zpěvačky, aby raději pohřeb sledovali doma u televize a nepřidávali se k očekávanému davu v blízkosti kostela, kde se soukromý pohřeb odehraje. Nejbližší okolí kostela však chce policie uzavřít. Upozorňuje, že se beztak neuskuteční žádný pohřební průvod mezi pohřebním ústavem Whigham Funeral Home a kostelem. Neplánuje se ani veřejné rozloučení s popovou hvězdou.

Mezi už dříve oznámenými hosty jsou například kmotra Houston, soulová zpěvačka Aretha Franklin, nebo známý černošský reverend a bojovník za lidská práva Jesse Jackson.

Franklin, která má na pohřbu zazpívat, dnes v rozhovoru s televizní stanicí NBC líčila, jaký šok pro ni zpráva o úmrtí kmotřenky znamenala. "Cože? To nemůže být pravda!", byla prý její první reakce.

Franklinová se domnívala, že se Houstonové dařilo démony drog a alkoholu přemáhat a byla připravena na comeback. Vypadala prý svěže, zdravě a "úžasně".

Houstonová nečekaně zemřela minulou sobotu ve věku 48 let. Ve vaně hotelového apartmá v Los Angeles ji v bezvědomí našel její bodyguard. Příčina její smrti se vyšetřuje. Výsledky pitvy nebyly zveřejněny a čeká se na výsledky rozboru krve.

Tagy: whitney houston