zavřít

Podívejte se na nejlepší klipy od Bon Joviho!

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Rockový hudebník Jon Bon Jovi oslaví v tomto týdnu své 54. narozeniny. Při této příležitosti vám nabízíme 5 videoklipů, ukazujících průřez tvorbou kapely Bon Jovi za více jak 30 let jejich existence.

Bon Jovi

Bon Jovi , zdroj: Profimedia.cz

Název kapely Bon Jovi je odvozen od zkomoleného příjmení zakládajícího člena Johna Francise Bongioviho (Jon Bon Jovi), který kapelu v roce 1983 založil. Kapela působí nepřetržitě od roku 1983 až dodnes, ovšem v její historii se objevilo několik vln. V osmdesátých letech hrála roli při popularizování hard rocku a heavy metalu jako jedna z nejúspěšnějších kapel té doby. Již první hit z debutového alba Bon Jovi „Runaway“ dosáhl úspěchu, když se dostal do žebříčku Billboard Hot 100 na 39. místě a kapela získala první zlaté desky v Japonsku a v USA. Více o skupině na Osobnosti.cz

Runaway, píseň z debutového alba Bon Jovi, které bylo vydáno v lednu 1984. Album se umístilo na 43. pozici žebříčku Billboard 200.

Bed Of Roses, píseň z pátého studiového alba Keep the Faith vydaného v listopadu 1992. V žebříčku Billboard Rock se umístilo na páté příčce a v UK Albums Chart na první pozici.

It´s My Life, první píseň z alba Crush vydaného roku 2000. Album bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší rockové album.

Superman Tonight, píseň z jedenáctého studiového alba The Circle vydaného v říjnu roku 2009.

 Because We Can, první píseň z alba  What About Now, které vyšlo v březnu roku 2013.

Fankluby:
Fanklub skupiny Bon Jovi
Fanklub Jon Bon Jovi
Fanklub Richie Sambora
Fanklub David Bryan
Fanklub Tico Torres

Tagy: videoklip hudebni skupina zpěvák

Zdroje: Vlastní