zavřít

Pěveckou soutěž Czechtalent 2012 vyhrála Kateřina Kouláková

- Magazín autor: red

Vítězem 17. ročníku hudební soutěže pro mladé zpěváky Czechtalent 2012 ve Zlíně se dnes stala Kateřina Kouláková z Olomouce. Na finálovém večeru přesvědčila porotu v konkurenci dalších devíti dívek. ČTK informaci získala na webových stránkách soutěže www.czechtalent.cz. Do soutěže se letos přihlásilo 273 zpěváků.

Finálový večer ve Velkém kině ovládly ženy, na pódiu se vystřídalo deset dívek. Čtyři z nich postoupily do superfinále.

Podle prezidenta soutěže Luďka Malára zájem o pěveckou soutěž neutuchá. Loni bylo přihlášených jen o něco více než letos. "Specifikem je, že do naší soutěže se hlásí hodně studentů konzervatoří. Je to skoro 60 až 70 procent. Nechtějí jít do komerčních televizních soutěží, tak zkoušejí Czechtalent," řekl dnes ČTK Malár.

Účinkující zpěvačky si mohly zvolit libovolnou píseň. Z toho jen jedna mohla být vlastní produkce a nesměly dvakrát sáhnou po muzikálových skladbách. Nově se letos nemohli do soutěže zapojit superfinalisté minulých ročníků. Vítězka získala odměnu 20.000 korun a pozlacenou sošku od sochařky Petry Vajdákové.

Do poroty usedli čeští i zahraniční hudební skladatelé, textaři, publicisté a producenti, například Miloš Skalka, Vašo Patejdl, Lída Nopová, Stanislav Hložek či frontman skupiny Chinaski Michal Malátný. Jeho kapela při finálovém večeru vystoupila v několika blocích.

Festival Czechtalent stál v minulosti u rozjezdu kariéry řady současných členů showbyznysu. Mezi úspěšnými finalisty v minulých ročnících byli například Tomáš Klus, Petr Bende, Patrik Stoklasa, Šárka Vaňková a Kamila Nývltová. Loni soutěž vyhrála Ladislava Maníčková ze Slovenska.