zavřít

Pán prstenů nebo Hobbit, která z trilogií je lepší?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Obě z trilogií patří mezi nejúspěšnější filmy všech dob! Který z filmů, je pro vás ten nejlepší? Vyhraje Pán prstenů nebo Hobbit? Zahlasujte v anketě na konci článku!

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se ve své vlastní domovině zvané Středozemě dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Více.

Pán prstenů: Dvě věže

Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování, jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci, začíná tam, kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobit Frodo. Více.

Pán prstenů: Dvě věže

Pán prstenů: Návrat krále

Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Více.

Hobit: Neočekávaná cesta

Film Hobit: Neočekávaná cesta je prvním dílem trilogie filmových adaptací od J.R.R. Tolkiena Hobit. Všechny tři filmy se odehrávají ve Středozemi 60. let před Pánem prstenů. Více.

Hobit: Neočekávaná cesta

Hobit: Šmakova dračí poušť

Druhý díl Hobita je doplněním příběhu Bilba Pytlíka a družiny trpaslíků na cestě za pokladem a začátku dobrodružství Froda Pytlíka v Pánovi prstenů. Zatímco první díl Hobita popisuje zážitky trpasličí družiny a Bilba, tento druhý díl znázorňuje temnější stránku příběhu. Více.

Hobit: Bitva pěti armád

Hobit: Bitva pěti armád uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Více.

Hobit: Bitva pěti armád

Pán prstenů VS Hobbit

  1. Kterou trilogii jste si užili více?
  2. Který film má nejlepší děj?
  3. Kdo režíroval obě trilogie?

Staňte se fanoušky těchto skvělých filmů
Fanklub Pán prstenů: Společenstvo prstenu
Fanklub Pán prstenů: Dvě věže
Fanklub Pán prstenů: Návrat krále
Fanklub Hobit: Neočekávaná cesta
Fanklub Hobit: Šmakova dračí poušť
Fanklub Hobit: Bitva pěti armád

Tagy: film souboj

Zdroje: Vlastní