zavřít

O které celebrity byl v uplynulém měsíci největší zájem?

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Nejžádanější osobností měsíce října byl stejně jako měsíc minulý, Vláďa Šafránek. Zpěvák kapel Harlej a Walda Gang, který zemřel 18. září letošního roku. Na druhé pozici zakotvila mladá zpěvačka a herečka Eva Burešová. Pomyslnou bronzovou medaili pak získal zpěvák Vojtěch Drahokoupil, kterému je pouhých 23. let. Podívejte se, jaké osobnosti se umístily na dalších pozicích.

zdroj: Profimedia

1. Vláďa Šafránek

Vláďa Šafránek byl český zpěvák, který se narodil 13. června 1972 v Mostě. Zpívat začal již ve svých 14 letech ve skupině Krevel. Do roku 2006 působil ve skupině Harlej a roku 2009 zakládá na počest Waldemara Matušky kapelu Walda GangVíce.

Vláďa Šafránek zdroj: Profimedia

2. Eva Burešová

Eva Burešová je česká herečka a zpěvačka, která se narodila 22. července 1993 v Hlučíně. Vystudovala zpěv a muzikálové herectví. Zahrála si např. v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a Modrý kódVíce.

Eva Burešová, Ondřej Rychlý zdroj: Archiv TV Prima

3. Vojtěch Drahokoupil

Vojtěch Drahokoupil je český zpěvák, kytarista a textař. Narodil se 31. srpna 1995 v Liberci. Vojtěch účinkuje v páté řadě hudební reality show Tvoje tvář má známý hlas. Více.

Vojtěch Drahokoupil zdroj: TUTY

4. Monika Bagárová

Monika Bagárová je česká zpěvačka a semifinalistka ČeskoSlovenské SuperStar. Narodila se 5. července 1994 v Brně. Mezi její oblíbené zpěváky patří Stevie Wonder nebo Christina Aguilera. Více.

Monika Bagárová zdroj: Profimedia

5. Biser A. Arichtev

Biser A. Arichtev je režisér bulharské národnosti, který se narodil 12. října 1976 v Ostravě. Podílel se na filmových projektech jako například drama Bathory, pohádka Dešťová víla nebo komedie Vy nám taky, šéfe. Samotného režisérského vedení dosáhl v seriálu Horákovi nebo Vyprávěj. Více.

Biser A. Arichtev zdroj: Česká televize / Dramedy Production

6. Peta Nitka

Peta Nitka je první česká transgender modelka. Narodila se 23. dubna 1994 v Ostravě. Průlom v jejím životě nastal po seznámení s fotografem Bharathanem Kangatheranen, který ji nabídl focení ve svém fotoateliéru v australském Perthu. Mezinárodního ohlasu se dočkala v prosinci 2015, kdy byly její snímky zveřejněny ve známém módním magazínu Ondine v Irsku. Více.

Peta Nitka zdroj: tisková zpráva

7. Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk byl první prezident Československé republiky, filozof a pedagog. Narodil se 7. března 1850 v Hodoníně. Parlament mu udělil titul „Prezident Osvoboditel“ a sedmnáctkrát byl navržen na Nobelovu cenu míru. Více.

Tomáš Garrigue Masaryk zdroj: Česká televize

8. Svatý Václav

Svatý Václav byl českým knížetem a světcem. Byl synem knížete Vratislava a jeho manželky Drahomíry. Svatý Václav je jedním z nejoblíbenějších českých svatých, patron české země a mučedník. Více.

Svatý Václav zdroj: tisková zpráva

9. Eva Perkausová

Eva Perkausová je česká modelka a herečka. Narodila se 25. března 1994 v Praze. Účinkovala v seriálu Modelky s.r.o. a v seriálu Znamení koně. Později moderovala na TV Prima Topstar magazín. Více.

Eva Perkausová zdroj: Profimedia

10. Iveta Bartošová

Iveta Bartošová byla česká zpěvačka a herečka. Narodila se 8. dubna 1966 v Čeladné. V dubnu roku 2014 se dobrovolně rozhodla ukončit svůj život. V průběhu své kariéry se věnovala také charitativní činnosti. Iveta vždy patřila k nejoblíbenějším českým zpěvačkám. Více.

Iveta Bartošová Iveta Bartošová, zdroj: Profimedia

Tagy: top 10 osobností

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku