zavřít

O které celebrity byl v měsíci listopadu největší zájem? Vše se dozvíte v našem článku.

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

V měsíci listopadu naše čtenáře nejvíce zajímal režisér bulharské národnosti, Biser A. Arichtev, kterého proslavily seriály, jako je První republika či Vyprávěj. Druhé místo patřilo libereckému zpěvákovi Vojtěchu Drahokoupilovi, který vystupoval v show Tvoje tvář má známý hlas. Stříbrnou příčku obsadila zpěvačka a herečka, která si zahrála v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, Eva Burešová. Podívejte se na celý žebříček. Je na seznamu také váš idol?

zdroj: Česká televize / Dramedy Production

1. Biser A. Arichtev

Biser A. Arichtev je režisér bulharské národnosti, který se narodil 12. října 1976 v Ostravě. Podílel se na filmových projektech jako například drama Bathory, pohádka Dešťová víla nebo komedie Vy nám taky, šéfe. Samotného režisérského vedení dosáhl v seriálu Horákovi nebo VyprávějVíce.

Jan Šťastný, Biser A. Arichtev zdroj: Česká televize / Dramedy Production

2. Vojtěch Drahokoupil

Vojtěch Drahokoupil je český zpěvák, kytarista a textař. Narodil se 31. srpna 1995 v Liberci. Vojtěch účinkuje v páté řadě hudební reality show Tvoje tvář má známý hlas. Více.

Vojtěch Drahokoupil zdroj: TUTY

3. Eva Burešová

Eva Burešová je česká herečka a zpěvačka, která se narodila 22. července 1993 v Hlučíně. Vystudovala zpěv a muzikálové herectví. Zahrála si např. v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a Modrý kódVíce.

Eva Burešová zdroj: Archiv TV Prima

4. Milada Horáková

Milada Horáková byla česká politička, která se narodila 25. prosince 1901. V 50. letech minulého století byla během komunistických politických procesů popravena, údajně za spiknutí a velezradu. Díky své neústupnosti během soudu se stala symbolem odporu proti vládnoucí komunistické straně. Více.

Milada Horáková zdroj: tisková zpráva

5. Freddie Mercury

Freddie Mercury se narodil jako Farrokh Bulsara, 5. září 1946 na ostrově Zanzibar. Byl to známý zpěvák, skladatel a producent. Roku 1964 se jeho rodina přestěhovala do Anglie, kde Freddie vystudoval a dostal diplom v oblasti grafiky. Jeho idolem se stává Jimmi Hendrix. Roku 1970 zakládá společně s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem skupinu Queen. Více.

Michael Jackson, Freddie Mercury zdroj: Česká televize

6. Monika Bagárová

Monika Bagárová je česká zpěvačka a semifinalistka ČeskoSlovenské SuperStar. Narodila se 5. července 1994 v Brně. Mezi její oblíbené zpěváky patří Stevie Wonder nebo Christina AguileraVíce.

Monika Bagárová zdroj: Instagram

7. Veronika Arichteva

Veronika Arichteva, rozená Nová, je česká herečka, která se narodila 20. května 1986 v Praze. Nejvíce se proslavila rolí Sylvy v seriálu Ordinace v Růžové zahradě, nebo rolí Magdaleny v seriálu První republika. Chodila například se zpěvákem Tomášem Klusem, nyní je jejím manželem režisér Biser A. Arichtev. Více.

Veronika Arichteva zdroj: Česká televize / Miroslav Kučera

8. Daniela Písařovicová

Daniela Písařovicová je česká moderátorka, která se narodila 12. prosince 1978 ve Znojmě. Od roku 2006 pracuje pro Českou televizi. Roku 2010 získala cenu TýTý v kategorii „Objev roku“. Více.

Veronika Písařovicová, Kufr zdroj: Česká televize

9. Sabina Slonková

Sabina Slonková je významná česká novinářka, která se narodila 27. června 1973 v Praze. Působí v oblasti investigativní žurnalistiky. Ve svých reportážích se zaměřuje hlavně na korupci, klientelismus nebo na finanční machinace ve státních firmách. 12 let pracovala pro deník MF Dnes a od roku 2005 působí v internetovém zpravodajském portálu Aktuálně.cz. Více.

Sabina Slonková, TV pořad Uzávěrka zdroj: Televize Seznam

10. Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk byl první prezident Československé republiky, filozof a pedagog. Narodil se 7. března 1850 v Hodoníně. Parlament mu udělil titul „Prezident Osvoboditel“ a sedmnáctkrát byl navržen na Nobelovu cenu míru. Více.

Tomáš Garrigue Masaryk zdroj: Profimedia

Tagy: top 10 osobností

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku