zavřít

Nový obchod Lady Gaga prý pripomíná dílny továrníka Wonky

- Magazín autor: red

Sochu Lady Gaga usazenou na tisícovkách černých plastových desek uprostřed roztodivných zrcadel najdou zákazníci v její nové prodejně v New Yorku.

Obchod plný zářivých barev, divokých tvarů a křivek vymyslela a v pondělí do provozu slavnostně uvedla sama zpěvačka. Dílna Lady Gaga, jak zní její název, se nachází v jednom z luxusních obchodních domů newyorského řetězce Barneys New York, napsala dnes agentura AP.

Na ploše 511 metrů čtverečních zákazníci najdou škálu zboží od dětské kožené motorkářské bundy po ozdoby s motivy Lady Gaga, v oddělení sladkostí oplatky tvarem připomínající příšery a jinde laky na nehty s efektem hologramu nebo plyšová monstra řídící vlak. Pod obrovitou skulpturou pavouka je za 4000 dolarů možné koupit jeden z posledních módních trendů, totiž boty bez podpatku, nebo za 50 dolarů sluneční brýle ve tvaru srdce.

"Chtěla jsem, aby to byla široká paleta," řekla Gaga.

Na podobě Dílny zpěvačka spolupracovala se stylistou Nicolou Formichettim, jenž je podepsán pod některými kostýmy výstřední performerky. Gaga ale do projektu zapojila i svou matku.

"Je v tom něco z Karlíka a továrny na čokoládu," zmínila Gaga příběh o podivínském továrníkovi Willym Wonkovi britského autora Roalda Dahla, který v roce 2005 zfilmoval režisér Tim Burton. "Chtěli jsme, aby to celé bylo zábavné, plné roztodivných nápadů a zároveň se smyslem pro umění a módu," prohlásila.

Dílna Lady Gaga bude otevřena do 2. ledna. Z každého zakoupeného výrobku má jít čtvrtina zisku ve prospěch zpěvaččiny nadace proti šikaně mezi mladými lidmi.