Neuvěřitelná Streep při předávání Oskarů: Už vás musím nudit!
zdroj: Profimedia

Neuvěřitelná Streep při předávání Oskarů: Už vás musím nudit!

27. 2. 2012 – 18:45 | Magazín | red | Diskuze:

Největším překvapením letošních Oscarů bylo vítězství Meryl Streep, která dostala zlatou sošku za roli bývalé britské premiérky Margaret Thatcher ve filmu Železná lady. Píší to dnes americké listy, podle nichž byla favoritkou Viola Davis z Černobílého světa. Sama Streep byla svým vítězstvím prý šokována a chystala se je zapít "jednou nebo dvěma whisky".

Dvaašedesátiletá herečka drží rekord v nominacích na Oscara, kterých během kariéry nahromadila 17. Nyní získala třetího Oscara a prvního od roku 1983, kdy vyhrála za úlohu ve filmu Sophiina volba. Prvního Oscara dostala v roce 1980 za Kramerová versus Kramer.

Zatím jen tři další herci vyhráli podle listu The Washington Post tři Oscary - Jack Nicholson, Walter Brennan a Ingrid Bergmanová. Jediným hercem se čtyřmi Oscary je Katharine Hepburnová.

Největší překvapení večera přinesl souboj o nejlepší herečku, napsal deník The Los Angeles Times, podle něhož mnoho pozorovatelů očekávalo, že cenu získá Viola Davisová z Černobílého světa.

Cena pro Streepovou byla jedním z větších překvapení večera, který jinak většinou probíhal podle očekávání, poznamenal The Washington Post. Stejného názoru jsou i The New York Times. "Když jediným překvapením je vítězství Meryl Streepové, tak víte, že vše jde podle scénáře," napsal deník.

Sama herečka při přebírání ceny v žertu uznala, že z ní oscarové publikum již může být unavené. "No tak zase ona?" řekla při přebírání ceny. "Vím, že zkouším vaši trpělivost. Upřímně řečeno, chápu únavu ze Streepové," prohlásila.

V rozhovoru s novináři v zákulisí ale připustila, že ji překvapilo, jak vzrušující pro ní bylo Oscara opět vyhrát. "Myslela jsem, že už jsem stará a otupělá. Ale pak zaznělo mé jméno... a připadala jsem si zase jako dítě. Byla jsem ještě dítě, když jsem vyhrála před nějakými 30 lety. Dvě z nominovaných tehdy ještě ani nebyly na světě," řekla v narážce na šestadvacetiletou Rooney Maraovou a třicetiletou Michelle Williamsovou.

Při přípravě na roli Margaret Thatcherové se s ní nemohla sejít, ale intenzivně prý studovala archivní záznamy. Do své role se prý tak vžila, že už ji ani nepřekvapovalo, když se podívala do zrcadla v masce bývalé premiérky. "Ale víte co? Když mi dali poprvé stařeckou masku, viděla jsem tátu. Hrozně jsem připomínala tátu. Možná, že vypadal jako Margaret Thatcherová," dodala.

Na odchodu z tiskové konference ještě řekla novinářům, že začne s oslavami jednou nebo dvěma whisky. "A pak se uvidí, jestli budu moct chodit na svých Ferragamo," řekla s úsměvem v narážce na své střevíce na vysokých podpatcích.

Oscara jí předával Colin Firth, který vyhrál Oscara loni a se Streepovou hrál v roce 2008 v muzikálu Mamma Mia! "Jste absurdně dobrá. Ať hrajete cokoli, tak ještě zvýšíte laťku a všem nám ostatním to ztížíte," řekl.

Podle agentury Reuters je Streepová považována za nejlepší žijící filmovou herečku a podle řady kritiků předvedla v Železné lady zatím svůj největší výkon. Na plátně se poprvé objevila v roce 1977 v Julii a o dva roky později hrála ve své první oscarové roli. Následovaly desítky dalších úloh od dramat jako Silkwoodová a Pochyby po romantické snímky Vzpomínky na Afriku či Madisonské mosty po televizní seriály jako Andělé v Americe, za který dostala cenu Emmy. V posledních letech se začala věnovat víc komedii například ve filmech Ďábel nosí Pradu či zmíněný Mamma Mia!

ml

Zatím bez komentáře, buďte první!