zavřít

Neneh Cherry vystoupí v Červenci v Praze

- Magazín autor: red

Švédská zpěvačka Neneh Cherry, jedna z výrazných postav světové hudební scény 90. let minulého století, vystoupí 2. července v pražském Lucerna Music Baru. Vokalistku afrického původu známou především díky duetu Seven Seconds se zpěvákem Youssou N'Dourem doprovodí trojice severských, převážně jazzových hudebníků ze skupiny The Thing. ČTK o tom za pořadatele informoval Michal Rejzek.

"Flirtovala s mnoha druhy hudebních žánrů, a to mnohem lépe než mnozí jiní umělci, od soulu k rocku, od jazzu k rapu a lze ji nazvat jednou ze zakladatelů trip hopu," uvedl Rejzek.

Vstupenky za 640 koron budou v prodeji od 14. března v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu se cena lístku zvýší na 750 korun.

Vzhledem k tomu, že se Cherryová více než na svou kariéru soustředila na osobní život a rodinu, vydala pouze tři sólová alba. Spolupracovala však s mnoha hudebníky, mimo jiné skupinou Gorillaz, kytaristou Erikem Claptonem nebo zpěvačkou Cher. Skupina The Thing, s níž se spojila nedávno, se dala dohromady v roce 2000 při sérii koncertů a nahrávání ve Stockholmu. Cherry a The Thing si na letošek si naplánovali nové album a turné na jeho podporu. Celý projekt nazvali The Cherry Thing.

Poprvé v České republice vystoupila Cherry v roce 2008 v pražském Paláci Akropolis se skupinou CirKus.

Stockholmská rodačka Neneh Cherry na svých sólových albech zpívala skladby ovlivněné soulem, rapem i hip-hopem. Vliv na ni měl v počátku i nevlastní otec, trumpetista Don Cherry. V roce 1981 zpívala s dívčí kapelou The Slits, poté se připojila ke skupině Rip, Rig & Panic. V polovině 80. let začala spolupracovat s Cameronem McVeyem, producentem a pozdějším životním partnerem. První vlastní hit Buffalo Stance měla v roce 1988, v následujících letech natočila úspěšná alba Raw Like Sushi (1989), Homebrew (1991) a Man (1996).