zavřít

Nejpopulárnější britské album všech dob mají Coldplay

ANKETA - Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Druhé album Coldplay A Rush Of Blood To The Head se stalo nejpopulárnější britskou nahrávkou všech dob. Rozhodli o tom hlasující v anketě britského BBC Radio 2.

zdroj: iREPORT.cz

V anketě hlasovalo přes 100 tisíc respondentů. V první desítce se objevují slavné klasiky jako Sticky Fingers z diskografie The Rolling Stones, Dark Side Of The Moon skupiny Pink Floyd nebo Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band od The Beatles, ale také novější desky jako právě A Rush Of Blood To The Head nebo debutová nahrávka Keane Hopes and Fears.

A Rush Of Blood To The Head vyšlo v roce 2002. Jen v Anglii se alba prodaly téměř tři miliony kopií, celosvětově kolem patnácti milionů. Z desky pocházejí úspěšné singly In My Place, The Scientist nebo Clocks. Coldplay získali za tuto nahrávku mnoho ocenění včetně Brit Awards, Grammy a cen časopisů NME a Rolling Stone.

V anketě se podle zástupce rádia Jeffa Smithe objevila celá škála alb a žánrů od nahrávek z padesátých let až po loňský počin Emeli Sandé. "Výsledky ankety přesně vystihují široký záběr Radia 2 a naší typickou politiku,"prohlásil Smith.

Top 10 alb podle posluchačů Radia 2:

1. Coldplay - Rush Of Blood To The Head (2002)
2. Keane - Hopes and Fears (2004)
3. Duran Duran - Rio (1982)
4. Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon (1973)
5. Dido - No Angel (1999)
6. The Rolling Stones - Sticky Fingers (1971)
7. The Pet Shop Boys - Actually (1987)
8. The Beatles - Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band (1967)
9. U2 - The Joshua Tree (1987)
10. Queen - A Night At The Opera (1975)

 

...

Odkaz na hudební novinky iREPORT zdroj: iREPORT.cz

Tagy: BBC radio 2


Osobnosti a filmy v článku