zavřít

Nejdéle trvající manželství celebrit

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Celebrity jsou slavné a populární, můžou si jednoduše ukázat prstem, koho by chtěly, ale platí u nich, že jejich manželství nemívají dlouhé trvání. Ale jsou mezi nimi i vyjímky, šťastlivci, kteří si dokázali své rodinné štěstí udržet a můžou jít všem příkladem. 

zdroj: Profimedia

1. Meryl Streep a Don Gummer - manželé 38 let

Meryl Streep je nejen podle různých statistik (např. oscarové nominace) asi jednou ze skutečně nejlepších hereček současnosti a i v rámci celé historie kinematografie zaujímá svým těžko srovnatelným hereckým umem přední místa. Více.

Don Gummer je americký sochař. S Meryl Streep se vzali v roce 1978. Více.

Meryl Streep a Don Gummer zdroj: tisková zpráva

2.  Ozzy Osbourne a Sharon Osbourne - manželé 34 let

Ozzy Osbourne je zpěvák britské heavy metalové skupiny Black Sabbath. Od 80. let 20. století vystupuje sólově a je komerčně ještě úspěšnější, než ve skupině Black Sabbath. Je jedním z nejznámějších, ale také nejkontroverznějších rockových zpěváků současnosti. Více.

Sharon Osbourne je anglická herečka a producentka. Od 4. července 1982 je manželkou rockera Ozzyho Osbourna. Více.

Ozzy Osbourne a Sharon Osbourne zdroj: tisková zpráva

3. Denzel Washington a Pauletta Washington - manželé 33 let

Denzel Washington původně studoval v newyorském Bronxu medicínu, ale svůj zájem brzy soustředil na divadlo. Do širšího diváckého povědomí vstoupil rolí dr. Phillipa Chandlera v TV seriálu z nemocničního prostředí St. Elsewhere (1982-88), ovšem teprve postava jihoafrického bojovníka za práva černochů Steve Bika, jehož ztělesnil v politickém dramatu Volání svobody (r. R. Attenborough), mu zajistila mezinárodní renomé a místo mezi kandidáty na Oscara 1987. Více.

Pauletta Washington je americká herečka. V roce 1983 si vzala za manžela Denzela Washingtona, se kterým se poznali na natáčení.

Denzel Washington a Pauletta Washington zdroj: tisková zpráva

 4. Tom Hanks a Rita Wilson - manželé 28 let

Tom Hanks na sebe poprvé výrazněji upozornil v úspěšné komedii Žbluňk (1984). Po tomto úspěchu pokračoval v hraní většinou nepříliš úspěšných komedií, než se objevil ve filmu Velký (1988), ve kterém předvedl nádherný výkon třináctiletého chlapce, který se dostal do těla 35 letého muže. Úznání získal nejen od kritiky, ale i diváků a získal první nominaci Akademie pro nejlepšího herce. Více.

Rita Wilson je americká herečka a producentka. Od dubna 1988 je manželkou Toma Hankse. Více.

Tom Hanks a Rita Wilson zdroj: tisková zpráva

5. John Travolta a Kelly Preston - manželé 25 let

John se narodil jako nejmladší z šesti dětí. V 16 letech opustil školu a vydal se na hereckou kariéru. Zpočátku se objevil v několika desítkách reklam a v divadelních hrách. Do televize pronikl v roce 1972 menšími rolemi v několika televizních seriálech. Více.

Kelly Preston přišla na svět 13. října 1963. Prací modelky si vydělávala na studium dramatického umění. Vytvořila jednu z hlavních rolí v dramatickém TV seriálu z vojenského prostředí Pro lásku a čest (1983). Od roku 1991 manželka Johna Travolty. Více.

John Travolta, Kelly Preston a Ella Bleu Travolta zdroj: tisková zpráva

6. Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick - manželé 19 let

Sarah Jessica Parker je americká herečka. Profesionální kariéru zahájila jako osmiletá v TV inscenaci Andersenovy pohádky The Little Match Girl (Děvčátko se zápalkami) a v jedenácti letech už debutovala na Broadwayi, kde po dva roky hrála titulní roli v úspěšném muzikálu Annie. Do širšího diváckého povědomí se dostala především díky hlavní roli v oblíbeném TV seriálu ze školního prostředí Square Pegs (1982-83). Více.

Matthew Broderick je synem charakterního herce Jamese Brodericka. Světovou popularitu zejm. mezi mládeží mu přinesla úloha středoškoláka Davida Lightmana, jemuž se podaří prostřednictvím počítače proniknout do vojenského programu, čímž málem vyvolá válečný konflikt, ve sci-fi snímku Válečné hry (1983). V květnu 1997 se stala jeho manželkou herečka Sarah Jessica Parkerová. Více.

Sarah Jessica Parker a Matthew Broderick zdroj: tisková zpráva

Již 40 let jsou spolu

Mezi nerozlučné páry a české manželské stálice patří herečka Libuše Šafránková a herec Josef Abrhám. Manželé jsou již 40 let, o svém soukromí příliš nemluví a možná proto tvoří sehraný a dokonalý pár.

Libuše Šafránková a Josef Abrhám zdroj: Profimedia

Tagy: herečka herec

Zdroje: Vlastní


Osobnosti a filmy v článku