zavřít

Nejbrutálnější zážitek kajakáře Láska: Přežil svou smrt, ale bylo to těsné!

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Jeden z nejlepších extrémních kajakářů na světě Jan „Zajíc“ Lásko si při svých cestách užije spoustu adrenalinu. Během sjezdu Huka Falls na Novém Zélandě ale málem zemřel.

zdroj: woodplastic.cz

Na Novém Zélandě se Láskovi zalíbilo a strávil tam mnoho času. V roce 2007 se rozhodl sjet nebezpečné vodopády Huka Falls. Překonat světový rekord se mu sice podařilo, ale málem za to zaplatil životem.

Rodák z Pardubic si vybral dobu, kdy byl průtok vody 250 kubéků za minutu. Když se mu podařilo projet tamní soutěsku, myslel, že má vyhráno. Když však skočil do propasti, ztratil pádlo, a voda ho při dopadu vcucla patnáct metrů pod hladinu. „Strašně mě bolely uši a nic jsem neviděl. Loď to úplně rozmačkalo,“ popsal děsivý zážitek Lásko. Nakonec se ho chytil proud, který ho odnesl ke straně a on se stačil chytnout skály. „Tehdy jsem věděl, že tohle bylo za hranicí,“ řekl kajakář.

  Lásko zdroj: woodplastic.cz

Když má reprezentant ve vodním freestylu volno a je v Česku, tráví ho převážně ve svém domě. Aby se tam cítil co nejlépe, pořídil si dřevostavbu s terasou. „Na Novém Zélandu se mi strašně líbilo, jak lidé během letních dnů žijí venku, a tak nějak přirozeně využívají terasu a zahradu,“ míní Lásko, který si oblíbil terasu z WPC. „Jsem rád, že se o ni nemusím příliš starat, když jsem na cestách. Terasu jsme dokonce zvládli sestavit s kamarádem,“ dodal sportovec.

Tagy: rekord Nový Zéland kajakář