zavřít

Natalie Portman odtančila jen pět procent v Černé labuti, tvrdí dvojnice balerína

- Magazín autor: red

Kdo zhlédl film Černá labuť, jistě se mu zatajil dech nad tím, jak všestranně talentovaná je herečka Natalie Portman. Za rok a půl natáčení se totiž dokázala vytrénovat k dokonalosti tak, že mnohé baletní scény zatančila sama. Jenže primabalerína Sarah Lane, která za Natalie tančila náročné scény, tvrdí, že je to podvod. Izraelská herečka prý tančila jen pět procent všech scén a filmaři digitálně napojili její hlavu na tělo baleríny Lane.

zdroj: Archiv

Sarah je profesionálkou, která působí v American Ballet Theatre a vyzdvihování Portman jako génia, jenž se za rok a půl stal balerínou, se jí příčí.

„Chtěli vytvořit představu v mysli lidí, že je Natalie něco jako génius nebo je tak tanečně nadaná a že skutečně tvrdě na sobě dřela, takže se za rok a půl natáčení stala balerínou. Ale z těch scén, kdy zabírají celé její tělo, řekla bych, že Natalie tančila jen v pěti procentech případů,“ prohlásila Lane.

Natalie stejně jako její kolegyně Mila Kunis musely řadu měsíců před natáčením navštěvovat hodiny baletu a tvrdě trénovat.