zavřít

Na koho se těšit na Open Air Festivalu? Amy MacDonald nebo třeba Fatboy Slim

- Magazín autor: red

Skotská písničkářka Amy MacDonald a britský hudebník žánru taneční hudby Fatboy Slim budou hlavními hvězdami letošního Open Air Festivalu, který se uskuteční od 9. do 11. srpna na letišti Panenský Týnec. Novinářům to dnes oznámil promotér Michal Lukeš.

"Další zahraniční jména ještě přibudou," uvedla dramaturgyně festivalu Milena Palečková. Podotkla, že letos festival přinesl nejtěžší práci ze všech tří dosavadních ročníků, protože v tomto roce je na turné méně kapel než v předchozích letech.

"Snažili jsme se přivést ty, kteří u nás ještě nevystoupili nebo dlouho nehráli," podotkla.

Fatboy Slim si v ČR odbude své premiérové festivalové vystoupení v Česku. Muzikant a producent hudby, která kombinuje elektroniku, breakbeat a hip hop, obdržel za svou více než dvacetiletou kariéru mnoho cen MTV i ocenění za celoživotní přínos. Mezi jeho největší hity patří The Rockefeller Skank nebo Right Here, Right Now.

Amy MacDonaldová se svým zvonivým, úderným hlasem, směsí popu, folku a indie rocku a hity jako This Is The Life nebo Mr. Rock And Roll podle pořadatelů vyváží elektronickou složku Open Air Festivalu. Také ona vystoupí na tuzemském festivalu poprvé. "Amy MacDonaldová, která právě chystá novou desku, je jednou z nejhranějších interpretek v českém éteru a doplňuje tak multižánrovost našeho festivalu," podotkl Lukeš.

Kytarovou sekci podpoří i Mando Diao, alternativní švédská pětice inspirovaná hudbou 60. a 70. let.

Letošní Open Air Festival slibuje kombinaci divadla, muziky a adrenalinových sportů. Zatím největší oznámenou hudební zahraniční hvězdou byl projekt Gorillaz Sound System. Hudebně-vizuální show vychází z úspěšné animované skupiny Gorillaz. Čtyřčlennou sestavu, kterou aktuálně tvoří Remi Kabaka na perkuse, Paul Stanley-McKenzie na bicí, vizuální tvůrce Roland Hamilton a Unknown DJ, v ní doplňují hostující zpěváci a muzikanti.

Dalším již dříve oznámeným hostem je italské elektronické a taneční duo The Bloody Beetroots. "Je skvělé, že po Faithless a The Chemical Brothers se mohou fanoušci těšit na další velkolepou párty spolu s Gorillaz Sound System a Bloody Beetroots DJ Set," sdělila Palečková.

Z tuzemských interpretů v Panenském Týnci vystoupí Nightwork, 100°C, Monkey Business, Support Lesbiens, Anna K, Monika Načeva, Xindl X, Tomáš Klus, Zrní, Rybičky 48, Mandrage, Ivan Mládek, Uširváč a další.