zavřít

Mike Scaccia, kytarista Ministry, zemřel na zástavu srdce

- Magazín autor: Redakce Osobnosti.cz

Mike Scaccia v sobotu 22. prosince zkolaboval přímo na pódiu během oslav padesátin zpěváka Rigor Mortis Bruce Corbitta. Po převozu do nemocnice zemřel. Mikovi bylo 47 let.

Ministry

Ministry,zdroj: Profimedia.cz

Příčinou smrti byla srdeční zástava. Scaccia trpěl blíže neurčeným srdečním onemocněním a před zmíněným koncertem v Texasu údajně žádal, aby byly během show vypnuté stroboskopy.

Scaccia se narodil 14. července 1965 v New Yorku. V roce 1983 založil thrash metalovou skupinu Rigor Mortis a o šest let později se připojil k Ministry. Hned první dlouhohrající nahrávka, kterou s Ministry vytvořil - Psalm 69 - se stala komerčně nejúspěšnějším albem Ministry vůbec. Vedle zmíněných dvou kapel byl Scaccia členem dalších projektů jako Revolting Cocks, League of Blind Women, Buck Satan and the 666 Shooters a dalších.

Krátce po muzikantově smrti se na facebookovém profilu zpěváka Rigor Mortis Bruce Corbitta objevilo prohlášení: "Můj bratr zemřel. On byl jediným důvodem, že jsem, kdo jsem. RIP Mike Scaccia! Nejlepší kytarista, kterého jsem kdy poznal."

ireport-1

Tagy: smrt hudebni skupina


Osobnosti a filmy v článku