zavřít

Mel Gibson je údajně na role moc starý. Může aspoň režírovat

- Magazín autor: red

Mel Gibson měl hrát slavného hrdinu židovské historie. Samotným židům se to nelíbí a jsou proti. Podle jednoho z Gibsonova zástupců je na to herec už moc starý. Mohl by tedy aspoň režírovat.

Hvězda Hollywoodu Mel Gibson si bohužel Judu Makabejského nezahraje. Film v produkci Warner Brothers o velké postavě židovských dějin by ale mohl režírovat. Řekl to médiím Gibsonův zástupce.

Nicméně se to židovské komunitě nelíbí a svůj názor dala jasně najevo. Rabín Marvin Hier ze Střediska Simona Wiesenthala v Los Angeles celou věc zhodnotil jako "absurdní". "Sám Juda Makabejský je jedním z největších hrdinů celé židovské historie. Mel Gibson není hrdina. Mel Gibson je antisemita. Měl antisemitské poznámky. Nemám tušení, co si společnost Warner Brothers myslí." řekl zpravodajské stanici CNN.

Gibson se antisemitských výroků vážně dopustil. V roce 2006 úplně na mol vyslovil pár nepatřících se poznámek na účet kalifornského policisty. I přesto, že se později omluvil, furt se jich dopustil.

"Bylo by výsměchem, kdyby jeho (Judův) příběh vyprávěl někdo, kdo nemá žádný respekt a vnímavost vůči náboženskému přesvědčení jiných lidí," citovala agentura DPA předsedu židovské Ligy proti pomluvám (ADL) Abrahama Foxmana.

A byl to právě předseda ligy, který kritizoval Gibsona za jeho veleúspěšný film Umučení Krista, ve kterém se líčí poslední hodiny Ježíše. Z pohledu mnohých za jeho smrt viní židy.

Nejmenovaný Gibsonův zástupce sdělil e-mailem CNN, že je Gibson (55) trochu moc starý na to, aby hrál Judu, a že až po dokončení scénáře se rozhodne, zda by ho "děda" Gibson režíroval nebo nikoliv.

Juda Makabejský kolem roku 165 před naším letopočtem vedl židovské povstání proti násilné helenizaci, neboli pořečtění Judska.