zavřít

Martina Navrátilová má rakovinu prsu

- Magazín autor: red

Někdejší tenisová hvězda Martina Navrátilová bojuje s rakovinou. Přiznala to v rozhovoru pro americký časopis People. Zákeřná nemoc jí zasáhla prsa, podle jejího vyjádření jsou ale prognózy více než dobré a má velkou naději na uzdravení. Nemoc totiž odhalila v začátcích.

zdroj: Archiv

„Brečela jsem. Posadilo mě to na zadek. Měla jsem pocit, že mám svůj život a tělo pod kontrolou, a pak přišlo tohle a všechno se mi to vymklo z rukou,“ svěřila Navrátilová časopisu s tím, že byla naposledy na mamografu před čtyřmi lety, pak až letos v únoru. „Člověk pořád pracuje a neustále se na něco vymlouvá, ale na kontrolu nejde. Držím se docela ve formě, jím zdravě, ale stejně si mě ta nemoc našla. Kdybych na to kašlala ještě rok, mohla jsem mít velký problém,“ dala se slyšet tenistka, jíž lékaři objevili nádor při běžné prohlídce na mamografu.

Naštěstí pro Martinu jde o neinvazivní formu nemoci, která zasáhla pouze mléčné žlázy. „Je to ten nejlepší scénář, jaký si při diagnostikování rakoviny prsu můžete představit,“ řekla novinářům gynekoložka a kamarádka Navrátilové Mindy Nagleo s tím, že česká rodačka již podstoupila vynětí nádoru a čeká ji šestitýdenní ozařovací terapie.